Nowy basen - zobacz projekt

Nowy basen - zobacz projekt

28.11.2008 9:05
Mateusz
Czytanie treści strony dostępne
Wczoraj wieczorem, w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu został przedstawiony projekt budowy nowego basenu miejskiego. Nie jest to ostateczny projekt. Wykonawca - firma MWM ostateczny projekt ma oddać do końca stycznia 2009 roku. Burmistrz Lublińca: Edward Maniura chciał usłyszeć propozycje, uwagi mieszkańców na temat prezentowanego projektu. Jest jeszcze czas na ewentualne poprawki. Niestety liczba mieszkańców w sali nie była za duża. JAKO PIERWSI PUBLIKUJEMY ZDJĘCIA PROJEKTU BASENU - ZOBACZ
Prezentację projektu basenu przedstawił Prezes firmy MWM Pan Przemysław Pierzchała.
Nowy basen miejski znajdować się będzie przy stadionie Unii w Lublińcu.
Główna niecka basenowa będzie posiadała wymiary 16 na 25 metrów, co daje możliwość stworzenia 6 torów, na których będzie można rozgrywać zawody rangi krajowej. Głębokość (wg określonych norm) będzie wynosić od 110 cm do 180 cm. Oprócz głównej niecki, znajdą się obok mniejsze do nauki pływania, brodzik, basen rekreacyjny z imitacją rzeki, basen otwarty i... basen hamujący ze zjeżdżalni. Dodatkowo będzie można odprężyć się jednej z dwóch dżakuzi pięcioosobowych. W obiekcie ma być jeszcze wieża, ale z niej będzie mogło korzystać tylko wojsko.
W budynku basenu znajdzie się jeszcze kawiarnia (z możliwością tzw. mokrego barku), a na 1 piętrze sale fitness, solarium, sauny.
Projektant pomyślał również o rodzinnych wypadach, tworząc dla nich osobną szatnię.
Ze względu na wymogi, woda w basenie będzie ogrzewana za pomocą kotłowni gazowej, a woda w natryskach z kolektorów słonecznych.
Pracę na nowym basenie znajdzie ok. 15 osób + obsługa ratowników.
Po wirtualnym oprowadzeniu zgromadzonej publiczności można było zadawać pytania.

Komentarze

jajka 2013-03-16, 19:06:50
Zgłoś
basen-widmo
obiecanki cacanki, a głupiemu radość, Kokotek zamkneli, basen w parku zrujnowali, zamydlili oczy i śmieją się w tym zatęchłym mieście, żaden turysta, jak za dawnych lat tu nie zawita latem, bo nie wymoczy tyłka w ściekach Lublinicy.
Michał Konieczko 2012-02-12, 14:14:45
Zgłoś
Aquapark Lubliniec
Taki Aquapark mimo zapewnieniu pracy 15 ludziom + ratownicy mógłby stać się okoliczna atrakcja i ściągać mnóstwo odwiedzających do Lublińca. Na pewno stanowiłoby to niezłą atrakcję i turystyczną i niezłą wizytówkę miasta, zwłaszcza, że najbliższy tego typu ośrodek znajduje się w Tarnowskich Górach znajdujących się jakieś 50km od Nas. Byłby to niemały zastrzyk gotówki dla miasta i niezła reklama. Basen przy Lentex'sie jest mały i niezbyt atrakcyjny, taki Aquapark stałby się szybko główną atrakcją w Lublińcu i pomógłby zmienić wizerunek miasta na bardziej nowoczesny i podążający z duchem czasu. Mam nadzieję, że ten bardzo dobry pomysł wypali i zamysł wkrótce stanie się faktem. Pozdrawiam.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu