VI Niebieski Festyn

Tak jak w ostatnich latach, Dni Lublińca rozpoczął Niebieski Festyn, który odbył się w piątkowe przedpołudnie na stadionie Sparty w Lublińcu.
Najmłodsi mieszkańcy nie tylko naszego miasta, ale również okolicznych miejscowości mieli okazję obejrzeć pokazy między innymi policji konnej, czy pokazy z udziałem psów. Dzieci chętnie oglądały pojazdy, którymi na co dzień posługują się policjanci, inspekcja transportu drogowego, pogotowie, czy wojsko. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wozu Tajfun III, który służy m. in. do zwalczania kiboli na stadionach. Zachęcamy do obejrzenia galerii z festynu.

tagi: Lubliniec, powiat lubliniecki, Niebieski Festyn, festyn
2011-05-27 13:55:45 Mateusz

Galeria: Niebieski Festyn 2011

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
JA 2011-05-29, 20:04:11

LKS,
to nie kibole, to zwykłe skurwysyny są.

  Zgłoś komentarz

LKS, LKS, LKS... 2011-05-29, 13:27:15

@ Dmuchana skakanka! Napisałaś: " Kibol - to chyba nie jest właściwe słownictwo."
Dmuchana, to jak nazwiesz tych kolesi demolująych stadiony, ulice miast, robiących bójki podczas i po meczach, mających na sumieniu życie iluś tam kolesi? Zaprezentuj tu właściwe słownictwo.

  Zgłoś komentarz

DUŻY KIBIC 2011-05-28, 20:59:28

też byłem i widziałem
SZACUN dla kolesi w mundurach myślę jako zagorzały kibic że to jest potrzebne. Jak będziemy uczyć maluchy od małego podejścia i kontaktu z mundurowymi to może za parę lat stadiony będą inne. Ponadto dla mnie ważne że w takim Lublińcu jest taka fajna impra własnie u nas. Taka ilość dzieciaków jest nie do opanowana i nikomu się nic nie stało a maluchy są zadowolone.

  Zgłoś komentarz

9mr5p 2011-05-28, 20:51:29

OK
Ja też byłam i widziałam łatwo jest krytykować ale trudniej jest coś zrobić Najłatwiej jest siedzieć przed kompem i " bredzić "typowe zachowanie dla wielkomiejskiego malkontenta z lublińca. Na pewno gdybyś chciała pomóc w przyszłym roku to będzie miło widziane ale jak sądzę zabraknie odwagi a może taka "pozytywna" krytyka zniechęci organizatorów i sobie odpuszczą ósmy festyn. Najlepsze były czasy MO kiedy był porządek przez duże P a profilaktyka polegała na ... . Najprościej jest nic nie robić przyjść włączyć kompa i pisać, pisać...i być KIMŚ

  Zgłoś komentarz

dmuchana skakanka 2011-05-28, 19:18:43

Kto to pisał?
"pokaz wozu Tajfun III, który służy m. in. do zwalczania kiboli na stadionach" Zwalczać można stonkę na polu. Kibol - to chyba nie jest właściwe słownictwo.

  Zgłoś komentarz

przeczkolak 2011-05-28, 16:45:21

@ "Nikt nie limitował ilości wejść na duchane skakanki"
A co są te duchane skakanki???

  Zgłoś komentarz

byłam widziałam dlatego oceniłam 2011-05-28, 15:42:17

Festyn ale jaki
Zburczałych dorosłych?! Krytyka jest potrzebna, bo błędy trzeba wytykać, inaczej żylibyśmy w chaosie. Organizacja była fatalna. Po pierwsze wszystkie służby mundurowe mogły ruszyć tyłka pół godziny wcześniej, a nie zjeżdżać się w czasie gdy przychodziły/przyjeżdżały wszystkie przedszkola. Jeśli taka liczba małych krasnoludków i ich opiekunów potrafiła w ciągu 30 minut przejść przez bramę, to dorośli szkoleni ludzie mogli się w tym samym czasie nie przedzierać ze swoim sprzętem i samochodami. W następnym roku zróbcie to zanim maluchy przyjadą. Dobrze, że nikt nikogo nie przejechał. Po drugie dziewczyny i chłopcy z obsługi były słabo przeszkolone, mieli się grupami opiekować, a tak naprawdę poginęli w tłumie. Po trzecie: chcieliście gonić dzieciaki z jednego końca Sparty na drugi tylko po to, żeby się dowiedzieć że na tym drugim nie działa nagłośnienie? Dzieci wcale nie miały już ochoty wracać na poprzedni koniec, dla nich to "pół świata do przejścia". Poza tym nagłośnienie i tak było felerne. O ile jeszcze przy pokazach konnych było coś tam słychać to już przy psich wyczynach pani policjantka gadała chyba tylko do siebie. Po trzecie: kto sprawował kontrolę na dmuchańcach do skakania. Nikt nie limitował ilości wejść na duchane skakanki, dzieci jedno obok drugiego, głowa przy głowie, o guzy i stłuczenia nietrudno. Co mądrzejsze opiekunki przeganiały swoich podopiecznych od skakanek w ogóle, i dobrze zrobiły, bo kto odpowiada za malucha? Pani przedszkolanka? Czyja wina będzie? Pani przedszkolanki. Niestety okupione było to żalem i płaczem dzieci. Po czwarte: przygotowano jakiś harmonogram grup, ale czy ktoś go spawdził? Grupy by się nie tłoczyć miały robić w tym samym czasie różne rzeczy, niestety pierwszą część imprezy tłoczyliśmy się razem i mało co było widać na wielkim polu. Po piąte: przedszkole podchodziło po swój przydział soków i pączków, a okazywało się że przydziału nie ma, ktoś zabrał, gdzieś poszedł. Po szóste: Człowieku w mundurze, jeśli przyjechałeś na imprezę dla dzieci to wypadałoby choć trochę ruszyć buzią i przekazać w miarę czytelnie dla dziecka na czym polega Twoja praca, do czego służy twój sprzęt, co interesującego jest w samochodzie, przy którym stoisz. Jeśli przyjechałeś sobie postać to w przyszłym roku wystaw manekina, wyjdzie na to samo....... Impreza sama w sobie szczytna i potrzebna, ale niestety jest jeszcze dużo do poprawienia.

  Zgłoś komentarz

niva4x4 2011-05-28, 09:12:57

ABC
Moim zdaniem było super dzieciaki zachwycone a przecież to o to chodzi to festyn dla dzieci a nie dla zburaczałych rodziców którzy umieją tylko na narzekać

  Zgłoś komentarz

kibol 2011-05-28, 07:22:21

BŁĄD W TEKŚCIE ...
Kibol - to brzmi dumnie! Kibol - w Poznaniu i okolicach określenie niemal od początku kojarzone z kibicem" Kolejorza". Przez lata wyraz nieużywany, z czasem zapomniany. Podobnie jak wiele innych określeń gwarowych, skazane na publiczny niebyt przez komunistyczną cenzurę. Ponure czasy minęły, ale pewne zakorzenione nawyki pozostały. Niektóre gazety lub czasopisma, a za nimi inne media na siłę łączą słowo kibol z chuliganem czy bandytą. Próbują wszystkim wmówić, że pod tym określeniem kryją się ludzie mający niewiele wspólnego ze stadionami. KIBOL TO PO PROSTU KIBIC W GWARZE WIELKOPOLSKIEJ...

  Zgłoś komentarz

zor ro 2011-05-27, 18:44:17

Był SZNUPEK !!!
na szczęście jeszcze nie przeszedł na emeryturę :-)

  Zgłoś komentarz

Pokaż wcześniejsze komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x