Kolejne sukcesy Piotra Wilka

01.07.2011 11:31
Mateusz, DSR Author
Czytanie treści strony dostępne

W dniach 23-26 czerwca odbyły się zawody Beskidy Mountainbike Trophy, które zostały podzielone na cztery etapy. Nie zabrakło na nich naszego mieszkańca - Piotra Wilka (DSR Author), który jest w świetnej formie i walczył o najwyższe miejsce w zawodach. W kategorii open zajął najgorsze dla sportowca 4 miejsce. Jednak w swojej kategorii wiekowej stanął na drugim stopniu podium.

Pierwszy etap zawodów odbył się 23 czerwca na trasie Czantoria - Orłowa. Piotrek przyjechał na 5 miejscu (3 w kategorii). Następnego dnia wyścigi odbyły się w Biely Kríž. Nasz zawodnik uplasował się na 12 miejscu open i 7 w kategorii.

Trzeci etap to zmagania w Wielkiej Raczy. Po zawodach Piotr Wilk skomentował swój start:

Przed startem postanowiłem żeby jak najdłużej trzymać się ścisłej czołówki, miał mi w tym pomóc żel energetyczny którego zjadłem przed startem. Już na pierwszych km czułem że jest dobrze i mogę powalczyć o wysoką lokatę. Dodatkową pomocą był fakt że znałem wiele odcinków dzisiejszego etapu. Pierwsze kilometry jechałem z Tomkiem Jajonkiem trzymając mocne tempo. Na Ochodzitej wyprzedziłem go i pojechałem mocnym tempem dalej. Na zjazdach trochę się oszczędzałem żeby nie upaść. Na podjeździe pod Wielką Raczę podkręciłem tempo i zgubiłem połowę rywali.  Do końca utrzymałem mocne tempo. Na końcówce próbowałem jeszcze złapać jednego zawodnika ale zabrakło kilku km. Dojechałem 7 open i 3 w kategorii M2

W niedzielę odbył się czwarty ostatni etap. Lublińczanin przyjechał na 4 miejscu i jako 2 w swojej kategorii. W klasyfikacji generalnej zajął takie same miejsca jak podczas ostatniego etapu. Gratulujemy!