AKADEMIA WŚRÓD 19 PAŃSTW EUROPY NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU PIŁKARSKIM W SŁOWACJI

Zespoły Akademii Sportowej Lubliniec od początku sezonu rozegrały kilkadziesiąt turniejów o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej przywożąc z nich wiele pucharów i medali za osiągnięcia sportowe. Szczególnie końcówka sezonu  i początek wakacji – to bardzo pracowity okres w klubie. Po raz kolejny  zawodnicy Akademii  świetnie spisali się w rozgrywkach ligowych.

W lidze Trampkarzy Młodszych (rocznik 1998 i młodsi) trzeci raz z rzędu sięgnęli po tytuł Mistrza Ligi.  Ich starsi koledzy  - Trampkarze Starsi  - zdobyli Wicemistrzostwo,  przegrywając w całym sezonie tylko jeden finałowy mecz w rzutach karnych. Najmłodsi piłkarze – 5 - 6 – letni wyjechali  w czerwcu  na pierwszy poważny Turniej „Jedność - Puchar Śląska”  w Siemianowicach, gdzie strzelili swoje pierwsze gole i odnieśli pierwsze zwycięstwa. Grupa „Wilczków”  w czerwcowym turnieju,   w roczniku 2002 i młodsi zdobyła podium  (3 miejsce)  wśród 12 drużyn silnie obsadzonego turnieju w Brzegu.   Zakończyła także rozgrywki NML – Nasza Mini Liga dla rocznika 2001 i młodsi.
W nagrodę za  pracę na treningach i sportowe wyniki  3 zespoły Akademii - prawie 50 zawodników -  bierze udział  w tygodniowym  Międzynarodowym  Piłkarskim Turnieju „Fragaria CUP” na Słowacji. W turnieju tym uczestniczy 254 drużyn z 19 krajów -  głównie Europy – w tym Anglii, Holandii, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Węgier. Litwy, Ukrainy, Czech,  Słowacji, Bułgarii, Serbii, Macedonii, Słowenii, Estonii, Białorusi, Łotwy a nawet egzotycznych Filipin. Będzie to na pewno wspaniała sportowa  przygoda i  okazja dla młodych zawodników do podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich i językowych oraz możliwość zawarcia nowych kontaktów i przyjaźni.   Życzymy powodzenia !!!

tagi: Sport, Akademia Sportowa Lubliniec, Piłka nożna
2011-07-04 08:05:28 nadesłane: Akademia Sportowa

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
jo 2011-07-04, 19:26:26

Ale z nami Kaletami przegrali!!!!!!!!!!!!!
Ale z nami Kaletami przegrali!!!!!!!!!!!!!

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x