V PIKNIK RODZINNY „COUNTRY W LEŚNEJ DOLINIE”

17 sierpnia 2011, godz. 8:35
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach od 19 do 21 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza na piątą edycję Pikniku „Country w Leśnej Dolinie”. Ideą imprezy jest doskonała, familijna zabawa inspirowana fascynacją przyrodą i muzyką country. Miejscem tego rodzinnego spotkania będzie leśny krajobraz wokół Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie. Początek imprezy w piątek, 19 sierpnia od godz. 17:00. Wstęp wolny.

Przez trzy dni Koszęcin będzie rozbrzmiewał muzyką country. Na plenerowej scenie zagrają najlepsze zespoły tego gatunku z Polski oraz z zagranicy. Pierwszego dnia wystąpią:  „West BB”, „Veslari” (Słowacja), Ala Boncol i KoAlicja. W sobotę zapraszamy na koncerty: „Next Generation”, „Grupy Klakson” oraz zespołów grających muzykę z nurtu bluegrass: „Blue Grass Nova” i „Relief” z Czech, gwiazdą wieczoru będzie „Whiskey River”. W ostatnim dniu Pikniku zagrają:  „Bodar” i „Grupa Klakson” – koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II, Mike Gowin Country Band, goście ze Słowacji: Alan Mikusek oraz zespół nowoczesnej muzyki country - „Country Limit Club”, a na zakończenie bluesa zagra „Siódma w Nocy".
 
Podczas Pikniku zaprosimy wszystkich do tańca. W sobotę, 20 sierpnia, mistrzowie tańca country przygotują pokaz swojego tanecznego kunsztu, a wraz z całą publicznością postaramy się pobić zeszłoroczny rekord w największym korowodzie tańca country. Rok temu uczestniczyło w nim 327 osób. Dla uczestników zabawy, którzy zaprezentują najciekawszy strój w stylu western, przewidziano nagrody.

Wśród dodatkowych atrakcji imprezy m.in. konkursy i zawody pod hasłem: „Indianie i kowboje na start!”, Mała Farma Twórczości - zabawy edukacyjne dla dzieci i rodziców, pokazy sprawności służb mundurowych, wystawa prac Grupy Plastycznej Ochra z Woźnik, stosika rękodzielników i twórców ludowych, pokaz modeli samolotów. Jak co roku przysmaki kuchni śląskiej, wesołe miasteczko i wiele innych, rodzinnych atrakcji.

Czytaj więcej

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu