Afryka pokonana!

Afryka pokonana!

30 sierpnia 2011, godz. 8:20
K. Z.
Udostępnij: Kopiuj link

Ekipa Tour de Mazenod osiągnęła już swoje trzy najważniejsze cele! Po przystanku w Marsylii i Aix, miastach patrona rajdu, św. Eugeniusza w pierwszym tygodniu sierpnia, uczestnicy rowerowej wyprawy dotarli (17.08) do Madrytu. Tam przez następnych 5 dni uczestniczyli wraz z 1,5 mln. osób w Światowych Dniach Młodzieży w gwarze, radości i entuzjazmie spotkania z papieżem. Był to bardziej odpoczynek duchowy niż fizyczny z powodu niedużej ilości snu, skwaru i męczącego fizycznie czuwania na lotnisku Cuatro Vientos. Następnie grupa wyruszyła na południe zdobyć Gibraltar oraz Afrykę! Na marokańskiej ziemi stanęli w sobotę 27.08 mając na tym etapie 4000 km na liczniku!

Kolejny, ostatni etap wyprawy to podróż do Fatimy, a stamtąd do Lizbony, gdzie czekać będzie samolot do Polski. Przywitanie grupy w Kokotku we wtorek 6 września! W dalszym ciągu postępy rowerzystów można śledzić w codziennych relacjach na oficjalnej stronie rajdu www.tourdemazenod.pl.

 

K.Z.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu