Podwyżka cen wody i ścieków

31.08.2011 11:58
Mateusz
Czytanie treści strony dostępne

Od 1 października br nastąpi podwyżka cen dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków przez Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa w Lublińcu. Za m3 wody zapłacimy 10 gr więcej, a za ścieki 15 gr. Według średniej koszt rachunku czteroosobowej rodziny wzrośnie o około 3 zł miesięcznie. Sprawa była dyskutowana na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Poniżej podajemy nowe stawki opłat.

Wysokość cen i stawek opłat za dostarczoną wodę

 

Grupa

wyszczególnienie

Cena

brutto

 

Gmina Lubliniec i Gminy ościenne rozliczane za ilość wody dostarczanej do sieci wodociągowej stanowiącej własność tych gmin oraz za ilość wody dostarczonej do zasilania publicznych fontann, na cele przeciwpożarowe oraz do zraszania publicznych ulic i publicznych terenów zielonych

cena za dostarczoną wodę

stawka opłaty abonamentowej

2,65 zł

5,40 zł

zł/m3

zł/odbiorcę/m-c

Budynki mieszkalne jedno i wielorodzinne, indywidualne gospodarstwa rolnicze, instytucje użyteczności publicznej oraz placówki usługowe świadczące usługi o charakterze socjalno-bytowym. Gospodarstwa domowe w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych oraz użytkownicy lokali mieszkalnych. Zakłady przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

cena za dostarczoną wodę

stawka opłaty abonamentowej

3,02 zł

5,40 zł

zł/m3

zł/odbiorcę/m-c

Przemysł pozostały i pozostałe usługi

cena za dostarczoną wodę

stawka opłaty abonamentowej

3,40 zł

5,40 zł

zł/m3

zł/odbiorcę/m-c

Wszystkie w/w grupy odbiorców

cena za dostarczoną wodę

stawka opłaty abonamentowej

za wodomierz dodatkowy lub

wodomierz zainstalowany w

lokalu

j.w.

3,78

zł/m3

zł/wodomierz/m-c

 

Wysokość cen i stawek opłat za odprowadzone ścieki.

Wszystkie w/w grupy odbiorców

cena za odprowadzone ścieki
stawka opłaty abonamentowej
3,39
3,78
zł/m3
zł/odbiorcę/m-c

Komentarze

Mieszkaniec 2011-09-28, 22:58:41
Zgłoś
Smierdzi i nikt z tym nic nie robi
A moze by tak ten smrod zglosic do jakiejs instytucji ekologicznej ? moze by przypomniec o przekretach jakie tam zrobiono w czasie "restrukturyzacji" oczyszczalni , miala byc wieksza wydajnosci i ekologia a jest gorzej...za to pieniazki sie rozeszly moze by tak zaskarzyc UM ze sprzedaja dzialki nie informujac o "zasmierdzialym terenie " a moze by jakiegos adwokata najac zeby sie przyjzal dokladniej sprawie ...no bo nie bardzo mozna sobie wyobrazic zeby w jakimkolwiek miejscu w europie bylo podobnie . Podejzewam ze jest to precedens napewno na skale polski .
STOLICA POWIATOWA 2011-09-06, 21:27:23
Zgłoś
I co? Przestało wam śmierdzieć? Tak tu zacichło...
Richtig von Paschou 2011-09-04, 12:41:03
Zgłoś
Lokator napisał: "Oczyszczalnia może śmierdzieć dalej, bo do UM jest parę kilometrów, a żaden energiczny radny nie mieszka w okolicy."
Lokatorze !! No, nie powiem, zaintrygowałeś mnie myślą zawartą w powyższym cytacie. Czyli, co? ------> Mamy radnych energicznych i bez energii? Którzy to? Gdzie mieszkają ci energiczni radni? Sugerujesz. że w okolicy oczyszczalni mieszkają tylko radni bez energii? -----> Widzę, że chyba od niedawna mieszkasz w naszym miasteczku.... Albo rżniesz głupa!!!! ZGKLiC zawsze był jednostką, w której było zatrudnionych kilku RADNYCH. Ta jednostka zawsze wyróżniała się silną nadreprezentacją RADNYCH w stosunku od innych pracowników. A zapewniam cię, że RADNI zatrudnieni w ZGKLiC, to nie byli i nie są RADNYMI wyzzutymi kompletnie z energii.... Ci RADNI z ZGKLiC, to zawsze były WULKANY ENERGII... Oni przeca, w połączeniu z ENERGIĄ wielokadencyjnych RADNYCH z DPS spod lasu i tego z CIEPŁOWNI, od wielu kadencji TRZĘSĄ naszym miasteczkiem... -----> Nie współczyjesz tym RADNYM z ZGKLiC, którzy cało szychta muszom robić w takim smrodzie dla dobra miasta i jego mieszkańców?
lokator 2011-09-04, 11:55:57
Zgłoś
śmród i tak będzie
Podwyżka zasila kasę miejską, bo wodociągi nie są prywatnym przedsiębiorstwem, tylko miejskim. Oczyszczalnia może śmierdzieć dalej, bo do UM jest parę kilometrów, a żaden energiczny radny nie mieszka w okolicy. Ten temat wałkowany jest od wielu lat. Smród jest technologiczny, od kilku lat wprawdzie bardziej dokuczliwy, ale wciąż nieistotny dla władz. Ważne, żeby działki dobrze się sprzedawały.
ZWDK 2011-09-04, 00:57:01
Zgłoś
@ Monika - smród ci przeszkadza? Przeprowadź się na Zawiadukcie !!! I po problemie.
hmm 2011-09-03, 14:50:03
Zgłoś
@ "Do studni każą zamontować taki licznik który samemu osobiscie trzeba kupić."
A jak woda ze studni czerpana jest wiadrem, to gdzie zamontować ten licznik?
monika 2011-09-02, 21:30:15
Zgłoś
podwyżka
Podwyżka??? Znów???? ok. będę płacić te 3 zeta mnie nie zbawi , ale niech zabezpiecza jakoś ten potworny SMRÓD!!!!!!!!!!!!!! strasznie śmierdzi . Rozumiem ze czyszczą to co my zrobiliśmy ale niech tak potwornie nie śmierdzi a mieszkam ok 300metrów od oczyszczalni i czasem nie można wytrzymać, okna zamknięte to wentylacja wejdzie, i kot w butach.a o cmentarzu nie wspominam,nie dziwie sie ze ludzie nie odwiedzają swoich bliskich, bo jak wytrzymać 5min w smrodzie.?
MIESZKANIEC 2011-09-02, 21:22:00
Zgłoś
woda
Do studni każą zamontować taki licznik który samemu osobiscie trzeba kupić. wiem bo rodzice tak mieli ale szybko zrezygnowali.
wlasnie !! 2011-09-02, 21:13:04
Zgłoś
Jeżeli ktoś czerpie wodę z własnej studni - - to w jaki sposób ktoś ustala ilość ścieków odprowadzanych do kanalizacji??????
herflik 2011-09-02, 19:37:48
Zgłoś
herflik
niech zrobia ta wode zdatna do picia .a nie truja nas placimy za syf + scieki.
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu