Rusza nowy nabór na sezon kulturalny 2011/2012

01.09.2011 10:13
GCKiI Kochanowice
Czytanie treści strony dostępne

Już od października zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na liczne zajęcia przygotowane przez Gminne Centrum Kultury i Informacji, które mogą się odbywać w Kochanowicach, Jawornicy, Kochcicach a także w każdej innej miejscowości naszej gminy pod warunkiem zgłoszenia minimum dziesięcioosobowej grupy. Mamy nadzieję, że oferta przyczyni się do miłego i pożytecznego spędzania czasu wolnego a przede wszystkim znajdzie wielu chętnych, by kształtować swoje zainteresowania i rozwijać własne hobby. Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje.

Zajęcia dla najmłodszych: spotkanie organizacyjne 30.09.2011r. o godz. 16.30.

    „Wesołe nutki"- dla dzieci przedszkolnych i dzieci szkolnych (kl. I-V). Zajęcia dla tych, którzy lubią śpiewać i mają ochotę podzielić się swoim talentem z innymi współtworząc zespół „ Wesołe nutki". Prócz szlifowania śpiewu dzieci uczyć się będą ruchu scenicznego i układów choreograficznych. A wszystko to, by nabyć obycia scenicznego już od najmłodszych lat.

    „Plastyczna zawierucha dla malucha" - dla maluszków w wieku od 2-4 lat. Podczas tych zajęć dzieciaki i ich opiekunowie będą razem współdziałali tworząc prace plastyczne czasem bardziej serio, czasem tylko by ciekawie spędzić razem czas.

    „Gimnastyka dla Smyka" (dla dzieci w wieku 3 - 6 lat) to zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki i aerobiku oraz ćwiczeń kształtujących właściwą postawę i rozwój fizyczny dziecka.

    „Klub malucha" (dla dzieci w wieku 3 - 5 lat) podczas tych zajęć dzieci będą mogły wziąć udział m. in. w zajęciach muzycznych i plastycznych. Umożliwią one rozwój zdolności manualnych w tym prawidłowego trzymania kredek czy nożyczek. Zajęcia w klubie kształtują łatwość nawiązywania kontaktów z rówieśnikami

    Dziecięca sekcja taneczna: (dla dzieci z kl. I-VI) prawidłowa postawa, poruszanie się z wdziękiem, satysfakcja z występów na scenie to efekt pracy z instruktorem. Ciekawe układy taneczne (rock and roll, samba, walc i wiele innych)

    Zajęcia plastyczno-techniczne - dla tych którzy chcą rozwijać swój talent twórczy oraz kreatywnie spędzać wolne popołudnia podczas zajęć łączących malarstwo, rzeźbę czy grafikę. Zajęcia te będą prowadzone w dwóch grupach: dzieci w wieku od 5-8 oraz od 9-13 lat.

    Zajęcia komputerowe dla dzieci
    Grupa wiekowa: klasy I - III. Wprowadzenie małego ucznia w świat informatyki poprzez naukę i zabawę, rozwijanie jego zainteresowań. Praca z programami edukacyjnymi przeznaczonymi dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w czytaniu, pisaniu i liczeniu oraz dla tych, które nabyły już częściowo te umiejętności. Programy te wykorzystują elementy zabawy i nauki. Wykonywanie tematycznych rysunków w edytorze graficznym (PAINT czy GIMP).

    Nauka gry na instrumentach muzycznych m.in.: pianinie, gitarze, keyboardzie.

    Małe formy teatralne Młodzi aktorzy na zajęciach sekcji teatralnej ćwiczą nie tylko wymarzone role, ale doskonalą także dykcję, zdobywają odwagę sceniczną, trenują pamięć, twórcze myślenie i oczywiście dobrze się bawią.Czytaj więcej

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu