Co słychać w lublinieckim badmintonie?

12.10.2011 9:24
STB ENERGIA Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Zawodnicy STB Energii Lubliniec  bardzo intensywnie rozpoczęli sezon sportowy. Brali udział już w czterech  krajowych turniejach oraz międzynarodowym turnieju „Puchar Gór Świętokrzyskich”. Z turniejów krajowych zawodnicy STB Energii Lubliniec przywieźli kilka medali.

17 września z krajowego turnieju w Głubczycach złote medale wywalczył debel Foryta/Szymańska, w rywalizacji indywidualnej srebro zdobyła Agnieszka Foryta, a brąz Hanna Szymańska.

24 września z krajowego turnieju w Suchedniowie srebro przywiózł debel Szymańska/Foryta, również srebrny medal w grze pojedynczej zdobyła Hanna Szymańska.

Na kolejnym turnieju w Głubczycach lublinieckie młodziczki (Szymańska, Foryta) wystartowały w starszej wiekowo kategorii -  juniorek młodszych i wywalczyły srebro w deblu.

Niewątpliwym sukcesem lublinieckiego badmintona jest 1 pozycja na ogólnopolskiej liście rankingowej debla  młodziczek STB Energii Lubliniec – Agnieszki Foryta i Hanny Szymańskiej.  Natomiast Jędrzej Wachowski został uhonorowany Legitymacją Polskiego Komitetu Olimpijskiego za osiągnięcia sportowe w sezonie sportowym 2010/2011 i uroczyście wręczono mu odznakę „pierwsze kółko olimpijskie”.

Dużym przeżyciem dla zawodników STB Energii Lubliniec był udział w Międzynarodowym turnieju „Puchar Gór Świętokrzyskich”. W zawodach wzięli udział zawodnicy 9 państw: Polski, Ukrainy, Czech, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rosji, Białorusi. Zawodnicy STB Energii Lubliniec mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z zawodnikami z Ukrainy, Litwy, Bułgarii. Zawodniczki STB Energii Lubliniec świetnie zaprezentowały się w turnieju – w grze pojedynczej Agnieszka Foryta dotarła do ćwierćfinału, również w ćwierfinale znalazł się debel Szymańska/Foryta. Nasze zawodniczki uległy tylko złotym i srebrnym medalistkom turnieju.