Dzień Otwarty Środowiskowego Domu Samopomocy

Dzień Otwarty Środowiskowego Domu Samopomocy

13.10.2011 8:05
Mateusz, ŚDS
Czytanie treści strony dostępne

W dniu wczorajszym odbył się Dzień Otwarty Środowiskowego Domu Samopomocy, który mieści się przy ul. Piłsudskiego 8 w Lublińcu. ŚDS jest dziennym ośrodkiem wsparcia, dysponującym 40 miejscami, przeznaczonym dla osób dorosłych wykazujących zaburzenia psychiczne i niepełnosprawnych intelektualnie, zamieszkałych na terenie gminy Lubliniec oraz dla osób z gmin Koszęcin, Kochanowice, Boronów, Herby i Pawonków. Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dnia otwartego.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu utworzony został w październiku 1996 roku. Pierwotnie funkcjonował w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a od 01.04.2011powołany został jako samodzielna jednostka organizacyjna Gminy Lubliniec.

Pomieszczenia ŚDS są przestronne, funkcyjne, estetyczne i są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie ŚDS jest duży ogród, świetne miejsce na wypoczynek, gry i zabawy. Zajęcia mają formę zorganizowaną i podporządkowane są zapotrzebowaniom wynikającym z indywidualnych planów oddziaływań wspierająco- rehabilitacyjnych. Indywidualny plan oddziaływań formułowany jest po okresie adaptacyjnym uczestnika w ŚDS, nie później jednak niż po miesiącu pobytu. Udział w zajęciach określony jest planem dnia i uzależniony jest od stanu psychofizycznego uczestnika w danym dniu.

Placówka posiada własny środek transportu do przewozu osób niepełnosprawnych, który umożliwia uczestnikom dojazd do ŚDS i do miejsca zamieszkania. Ponadto Dom zapewnia ciepły posiłek.

Czytaj więcej

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu