Sytuacja na rynku pracy oraz oferty pracy w dziale ogłoszenia

Sytuacja na rynku pracy oraz oferty pracy w dziale ogłoszenia

15.11.2011 9:02
Mateusz, PUP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Jaka jest aktualna sytuacja na rynku pracy w powiecie lublinieckim? Na ostatni dzień października w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublińcu liczba bezrobotnych wynosiła 3315 osób, w tym 1815 to kobiety. Zapraszamy do zapoznania się z zestawiemiem przygotowanym przez PUP w Lublińcu. W nim znajdziemy dokładniejsze dane o bezrobotnych - powyżej 50 roku życia, do 25 roku życia, długotrwale bezrobotni, bez kwalifikacji zawodowych, niepełnosprawni i inne.

Stopa bezrobocia dla powiatu lublinieckiego wyszacowana przez GUS na koniec września br. wynosi 12,4%.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zestawienie.

Kilka dni temu Portal Lubliniec.Info uruchomił nową podkategorię w dziale ogłoszeń. W kategorii praca czytelnicy znajdą podkategorię - urząd pracy, w którtej codziennie aktualizowane są oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Lublińcu. Dodatkowo każde ogłoszenie oznaczone jest zieloną ramką.

Komentarze

młoda bezrobotna 2011-11-19, 21:08:02
Zgłoś
Własnie...
... dlaczego wszyscy młodzi siedzą i się nie udzielają tylko same stare zgredy co nie maja co robić tylko przesiadują w przychodniach z nudów i szukają sobie choroby a człowiek jak chory to się nie może dostać do lekarza z dzieckiem bo stare pierdziele na pogaduch przyłażą i numerki blokują!
wreście coś kąkretnego 2011-11-18, 22:29:49
Zgłoś
DYREKTOR MIEJSKO-POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LUBLIŃCU ogłasza nabór na stanowisko pracy – pracownik Centrum Informacji Turystycznej
fsfe 2011-11-18, 19:33:50
Zgłoś
Komentarz niżej. Zgadzam się w całej rozciągłości. Większa część powiatu zatrudniona jest na państwowych posadach, a ci co nie są, płaczą bo nie starczyło dla nich miejsca. Kto w tym powiecie ma wypracowywać dochód i płacić podatki z pieniędzy, które nie zostały komuś zrabowane?
ppp 2011-11-18, 13:56:06
Zgłoś
MAŁY WYKAZ DOBIJAJĄCYCH MIASTO LUBLINIEC BIGBUDŻET
Kiedy mamona osiągnie dno ? - ZOZ, - szpitale 4, - więzienie, - ZUS, - PKP, - PKS, - szkolnictwo - 11 jednostek, - jednostka wojskowa, - policja, - straż miejska, - urząd miasta, - starostwo, - dps-y - 3 jednostki, - komunalka ZGKiL, -kombatant, - MOPS, - PUP - biblioteki - 3, - Rada Miasta, - MDK, - przedszkola 4 - żłobek, - 3 gimnazja - A.S.A, - Środowiskowy Dom Samopomocy, - muzeum, - kącik adopcyjny, - straż pożarna, - zarządy, - sekretarze, - wydziały, - zespoły, - pełnomocnicy, - służby, - inspektoraty, - poradnia psychologiczno-pedagogiczna, - związki, - dom dziecka - prokuratura - sąd - emeryci - renciści - kler - dziennikarze - artyści - KRUS - stowarzyszenia - fundacje - bezrobotni
fsfe 2011-11-17, 22:57:54
Zgłoś
Nigdy nie byłem w PUPie więc nie wiem co tam jest, ale kto by tam nie zasiadał nie stworzy nowych miejsc pracy. Jedynie może pośredniczyć pomiędzy pracodawcami, a pracobiorcami i doradzać tym drugim jak podnieść kwalifikacje. Jak czytam poniższe opinie to dochodzę do wniosku, że ich twórcy nie mają pomysłu na zmianę, a jedynie chcieliby zając miejsce osób z PUPy. Przecież szkolenia są czymś zupełnie normalnym w każdej normalnie funkcjonującej firmie. A co ma tutaj lokalizacja pracownika do jego kompetencji? Przecież to jest złamania oczekiwanego porządku.
winetu 2011-11-17, 20:12:45
Zgłoś
KPINY
LOOKER masz rację. Najpierw pozatrudniają jakiś dziwnych niby z zewnątrz ludzi, potem wydają kupę kasy na ich dziwne szkolenia, a roboty jak nie było tak nie ma. Te wszystkie panienki w tych okienkach to pewnie doradztwo zawodowe kończyły więc ło rety!
Hih 2011-11-17, 10:35:49
Zgłoś
PUP
Drogi looker, w Urzędzie Parcy dominują Rusinowice, Koszęcin nie bardzo:)
looker 2011-11-17, 08:02:12
Zgłoś
PUP w Lublińcu to kpina!
Mam ponad 20 lat pracy zawodowej za sobą i jestem obecnie osobą bezrobotną. W PUP doradzać zawodowo mają mi osoby, które jeszcze chwile temu były stażystkami i posiadają wykształcenie średnie? Kto zatrudnia w urzędzie osoby ze średnim wykształceniem? Co w Domu Kultury robi facet z Koszęcina, który podobno jest na rencie i zgarnia ogromne pieniądze, kiedy nie ma pracy dla ludzi z Lublińca?
zachwycona 2011-11-16, 20:47:48
Zgłoś
Gumiś, ale się nagadałeś i dowaliłeś PUPom !!!
gumiś 2011-11-16, 17:07:05
Zgłoś
pup
Urzędy pracy to czysta fikcja. Pomagają bezrobotnym w znalezieniu pracy ale jak to się ma w praktyce wszyscy ci, którzy od miesięcy "zasilają szeregi bezrobotnych" dobrze wiedzą. Eh co tu dużo pisać.... PUP-Y są tak potrzebne w naszym kraju jak wcale.
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu