Sytuacja na rynku pracy oraz oferty pracy w dziale ogłoszenia

Sytuacja na rynku pracy oraz oferty pracy w dziale ogłoszenia

15 listopada 2011, godz. 9:02
Mateusz, PUP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Jaka jest aktualna sytuacja na rynku pracy w powiecie lublinieckim? Na ostatni dzień października w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublińcu liczba bezrobotnych wynosiła 3315 osób, w tym 1815 to kobiety. Zapraszamy do zapoznania się z zestawiemiem przygotowanym przez PUP w Lublińcu. W nim znajdziemy dokładniejsze dane o bezrobotnych - powyżej 50 roku życia, do 25 roku życia, długotrwale bezrobotni, bez kwalifikacji zawodowych, niepełnosprawni i inne.

Stopa bezrobocia dla powiatu lublinieckiego wyszacowana przez GUS na koniec września br. wynosi 12,4%.

Kliknij tutaj aby obejrzeć zestawienie.

Kilka dni temu Portal Lubliniec.Info uruchomił nową podkategorię w dziale ogłoszeń. W kategorii praca czytelnicy znajdą podkategorię - urząd pracy, w którtej codziennie aktualizowane są oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Lublińcu. Dodatkowo każde ogłoszenie oznaczone jest zieloną ramką.

Komentarze

M
młoda bezrobotna 19 listopada 2011, godz. 21:08
Zgłoś
Własnie...

... dlaczego wszyscy młodzi siedzą i się nie udzielają tylko same stare zgredy co nie maja co robić tylko przesiadują w przychodniach z nudów i szukają sobie choroby a człowiek jak chory to się nie może dostać do lekarza z dzieckiem bo stare pierdziele na pogaduch przyłażą i numerki blokują!

W
wreście coś kąkretnego 18 listopada 2011, godz. 22:29
Zgłoś
DYREKTOR MIEJSKO-POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LUBLIŃCU ogłasza nabór na stanowisko pracy – pracownik Centrum Informacji Turystycznej

F
fsfe 18 listopada 2011, godz. 19:33
Zgłoś

Komentarz niżej. Zgadzam się w całej rozciągłości. Większa część powiatu zatrudniona jest na państwowych posadach, a ci co nie są, płaczą bo nie starczyło dla nich miejsca. Kto w tym powiecie ma wypracowywać dochód i płacić podatki z pieniędzy, które nie zostały komuś zrabowane?

P
ppp 18 listopada 2011, godz. 13:56
Zgłoś
MAŁY WYKAZ DOBIJAJĄCYCH MIASTO LUBLINIEC BIGBUDŻET

Kiedy mamona osiągnie dno ? - ZOZ, - szpitale 4, - więzienie, - ZUS, - PKP, - PKS, - szkolnictwo - 11 jednostek, - jednostka wojskowa, - policja, - straż miejska, - urząd miasta, - starostwo, - dps-y - 3 jednostki, - komunalka ZGKiL, -kombatant, - MOPS, - PUP - biblioteki - 3, - Rada Miasta, - MDK, - przedszkola 4 - żłobek, - 3 gimnazja - A.S.A, - Środowiskowy Dom Samopomocy, - muzeum, - kącik adopcyjny, - straż pożarna, - zarządy, - sekretarze, - wydziały, - zespoły, - pełnomocnicy, - służby, - inspektoraty, - poradnia psychologiczno-pedagogiczna, - związki, - dom dziecka - prokuratura - sąd - emeryci - renciści - kler - dziennikarze - artyści - KRUS - stowarzyszenia - fundacje - bezrobotni

F
fsfe 17 listopada 2011, godz. 22:57
Zgłoś

Nigdy nie byłem w PUPie więc nie wiem co tam jest, ale kto by tam nie zasiadał nie stworzy nowych miejsc pracy. Jedynie może pośredniczyć pomiędzy pracodawcami, a pracobiorcami i doradzać tym drugim jak podnieść kwalifikacje. Jak czytam poniższe opinie to dochodzę do wniosku, że ich twórcy nie mają pomysłu na zmianę, a jedynie chcieliby zając miejsce osób z PUPy. Przecież szkolenia są czymś zupełnie normalnym w każdej normalnie funkcjonującej firmie. A co ma tutaj lokalizacja pracownika do jego kompetencji? Przecież to jest złamania oczekiwanego porządku.

W
winetu 17 listopada 2011, godz. 20:12
Zgłoś
KPINY

LOOKER masz rację. Najpierw pozatrudniają jakiś dziwnych niby z zewnątrz ludzi, potem wydają kupę kasy na ich dziwne szkolenia, a roboty jak nie było tak nie ma. Te wszystkie panienki w tych okienkach to pewnie doradztwo zawodowe kończyły więc ło rety!

H
Hih 17 listopada 2011, godz. 10:35
Zgłoś
PUP

Drogi looker, w Urzędzie Parcy dominują Rusinowice, Koszęcin nie bardzo:)

L
looker 17 listopada 2011, godz. 8:02
Zgłoś
PUP w Lublińcu to kpina!

Mam ponad 20 lat pracy zawodowej za sobą i jestem obecnie osobą bezrobotną. W PUP doradzać zawodowo mają mi osoby, które jeszcze chwile temu były stażystkami i posiadają wykształcenie średnie? Kto zatrudnia w urzędzie osoby ze średnim wykształceniem? Co w Domu Kultury robi facet z Koszęcina, który podobno jest na rencie i zgarnia ogromne pieniądze, kiedy nie ma pracy dla ludzi z Lublińca?

Z
zachwycona 16 listopada 2011, godz. 20:47
Zgłoś
Gumiś, ale się nagadałeś i dowaliłeś PUPom !!!

G
gumiś 16 listopada 2011, godz. 17:07
Zgłoś
pup

Urzędy pracy to czysta fikcja. Pomagają bezrobotnym w znalezieniu pracy ale jak to się ma w praktyce wszyscy ci, którzy od miesięcy "zasilają szeregi bezrobotnych" dobrze wiedzą. Eh co tu dużo pisać.... PUP-Y są tak potrzebne w naszym kraju jak wcale.

Pokaż wcześniejsze komentarze

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu