Idą jak burza. HEF Basket wygrywa kolejny mecz!!!

17.11.2011 10:59
Mateusz, T.B.
Czytanie treści strony dostępne

Był to „mecz prawdy” dla lublinieckich koszykarzy A.S. HEF Basket. Już przed spotkaniem było wiadomo, że poniedziałkowy wieczór i rozgrywka ze zwycięzcą poprzedniego sezonu ligi, drużyną Art.-Bud. Częstochowa, pokaże na co, tak naprawdę, stać koszykarzy z Lublińca. Częstochowski zespół w swoich szeregach ma zawodników z wieloletnim doświadczeniem z wyższych lig.

Mecz rozpoczął się ostrożną grą obydwu drużyn. Widać było, że drużyny znają swoje możliwość i pierwszych minutach koncentrowały się przede wszystkim na skutecznej obronie. Pierwsza kwarta należała do koszykarzy z Lublińca. To oni pierwsi opanowali nerwy i zaczęli stosować swoją najgroźniejszą broń – szybki atak. W tej części gry na wyróżnienie w drużynie Basketu zasługują gracze podkoszowi, a w szczególności Wojciech Gromkowski, który zarówno w obronie jak i w ataku pokazał swoje możliwości. Kwarta zakończyła się wynikiem 27:18 .  Jak się można było spodziewać zawodnicy z Częstochowy, na przebieg wydarzeń na boisku, zareagowali błyskawicznie. Uruchomili swoją bardzo ważną „broń” – rzuty za trzy punkty. Trafiane seriami, pozwoliły odrobić straty i do połowy było już tylko 44:41 dla zawodników z Lublińca.

Początek drugiej połowy również nie był zbyt udany w wykonaniu Basketu. Skuteczna gra Art.-Budu pozwoliła dogonić rywali i prowadzić przez całą kwartę wyrównaną grę. Wąski skład grających zawodników Hefa, przy częstej rotacji i zmianach koszykarzy z Częstochowy, spowodował problemy kondycyjne w drużynie gospodarzy. Jednak i tym razem nie zawiedli, rozgrywający tego wieczoru znakomity mecz, czołowi zawodnicy Basketu Adam Richter i Mateusz Kulicki.
To oni nadawali ton grze w trzeciej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 66:54.

Ostatnia część spotkania należała do graczy z Lublińca. Kolejne minuty dobrej gry, przede wszystkim w obronie, dały nadzieję kibicom, licznie zgromadzonym na trybunach, mieć nadzieję na końcowy sukces. Koszykarze Basketu wytrzymali napór przeciwnika do końca, a kluczem do sukcesu okazało się zatrzymanie zawodników obwodowych i nie pozwalanie im oddawania rzutów z łatwych pozycji. Ta wygrana daje nadzieję na dobrą postawę graczy z Lublińca w dalszej części sezonu, a drużyną przeciwnym każe mieć na uwadze lublinieckiego beniaminka.

BASKET LUBLINIEC - BUD-ART Częstochowa 91 : 79

miejsce drużyna PKT mecze zw. - por. dom wyjazd pkt. zd. - pkt. str.
1 CTC AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA 8 4 4-0 2-0 2-0 303 - 239
2 BASKET LUBLINIEC 8 4 4-0 2-0 2-0 312 - 266
3 BUD-ART Częstochowa 7 4 3-1 2-0 1-1 314 - 284
4 OSiR KŁOBUCK 7 5 2-3 2-1 0 - 2 372 - 386
5 „TYLKO ZA TRZY” CZĘSTOCHOWA 6 4 2-2 1-2 0 - 2 322 - 317
6 UKS MUSTAF CZĘSTOCHOWA 6 4 2-2 1-1 1-1 281 - 283
7 OKS OLESNO 6 4 2-2 1-0 1-2 331 - 346