Złoto, srebro i brąz w Pucharze Polski w Karate

Złoto, srebro i brąz w Pucharze Polski w Karate

29 listopada 2011, godz. 9:22
nadesłane: OYAMA KARATE
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach 19 i 20.11.2011r. w  Andrychowie  odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate. Zawody rozgrywane były w trzech konkurencjach kumite (walka). W dwudniowym turnieju wystartowało ponad 270 zawodników z 43 ośrodków z trzech organizacji karate.
Lubliniecki Klub Oyama Karate, pod kierownictwem Sensei Bogusława Plewki, 4 dan, który pełnił także funkcję sędziego maty, reprezentowało 6 zawodników. W konkurencji Semi – knockdown seniorów wystartowali: Anna Sowa, Patryk Antos, Zbigniew Przywara i Sebastian Zawada, w konkurencji semi – knockdown juniorów: Joanna Michalska oraz w konkurencji knockdown: Anna Kołodziej – Plewka.

W pierwszym dniu Pucharu Polski, przed południem na trzech polach walki rozegrano zawody seniorów w konkurencji Semi-knockdown (walka w ochraniaczach). W tej konkurencji najlepiej z reprezentantów Lublińca zaprezentowała się Anna Sowa, która sięgnęła po srebro ulegając dopiero w finale po dogrywce zawodniczce z Łodzi. Pozostałych trzech seniorów odpadło w eliminacjach.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w kategorii  juniorek Joanna Michalska zajmując trzecie miejsce. W fazie półfinałowej przegrała z aktualną Mistrzynią Polski reprezentantką Krakowa po czym w walce o trzecie miejsce po długim pojedynku pokonała zawodniczkę gospodarzy.

W sobotę wieczorem rozegrano najbardziej prestiżową konkurencję XII Pucharu Polski OYAMA TOP – knockdown, z udziałem najbardziej utytułowanych zawodników Oyama karate. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie sportowym, wiele pojedynków kończyło się przed czasem przez KO. Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowała w tej konkurencji aktualna Mistrzyni Europy Anna Kołodziej – Plewka, która nie dała szans rywalkom i po raz kolejny sięgnęła po zwycięstwo jednocześnie zdobywając tytuł Najlepszej Zawodniczki Oyama Top.

Po raz pierwszy w celu uatrakcyjnienia widowiska dla licznie zebranej publiczności rozegrano osobny konkurs tameshiwarii (łamanie desek). Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentował w tej konkurencji Zbigniew Przywara, który może się poszczycić nie lada sukcesem ponieważ złamał 6 desek, tylko jedną deskę mniej niż zwycięzca całego konkursu.

Galeria: Złoto, srebro i brąz w Pucharze Polski w Karate

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu