Finał konkursu Danie Roku 2011

29.11.2011 9:50
GCKiI Kochanowice
Czytanie treści strony dostępne

W dniu 22 listopada w Lipiu Śląskim odbył się finał konkursu „Danie Roku 2011" organizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Spichlerz Górnego Śląska". Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyło hasło: „Dary lasu na śląskim stole".

Miło nam poinformować, że panie Róża Kosielska i Teresa Wujec reprezentujące Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Kochcic zajęły II miejsce. Wśród potraw przygotowanych przez mieszkanki Kochcic znalazły się: zupa grzybowa na śmietanie z grysikiem, bratkartofle na ciepło z grzybami, kotlety z grzybów, żur z grzybami, kompoty z: malin, jagód i jeżyn oraz żurawina i jeżyna w sosie własnym.

Mijający tydzień był wyjątkowy dla obu pań, ponieważ doceniono je również podczas eliminacji konkursu „Godomy po naszymu” IV Spichlerzowego Przeglądu Gwary Śląskiej, które odbyły się w Żernicy (gm. Pilchowice). W kategorii wiekowej dorośli, pani Róża Kosielska prezentująca tekst o wodzeniu niedźwiedzia w Kochcicach zajęła II miejsce, natomiast pani Teresa Wujec opowiadająca o kochcickim Kierchówku otrzymała wyróżnienie. Finał konkursu odbędzie się w dniu 9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach (gm. Rudziniec)

Serdecznie gratulujemy!

GCKiI w Kochanowicach

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu