Lubliniec ma już swoich piłkarzy ręcznych

Lubliniec ma już swoich piłkarzy ręcznych

19.12.2011 10:03
J.O.
Czytanie treści strony dostępne

Na sportowej mapie Lublińca pojawił się nowy przedstawiciel gier zespołowych. Dzięki staraniom ludzi o wielkim sercu dla sportu i dla dzieci,  powstała sekcja piłki ręcznej chłopców. Nie byłoby to możliwe bez poparcia Burmistrza Miasta Lublińca Edwarda Maniury oraz dyrektorów lublinieckich szkół: Haliny Pagwet (SP nr 3), Dariusza Przyłasa (ZS im. E. Stein) oraz Jana Brzezińskiego (Gim. nr 1). Autonomiczna Sekcja Piłki Ręcznej Lubliniec działa od 3 miesięcy. 17 grudnia 2011 roku drużyna zadebiutowała w cyklu turniejów szkółek ASPR Zawadzkie, które odbywać się będą w okolicznych miejscowościach.

Drużyna chłopców z rocznika 2001-2002, składająca się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein w swoim debiucie pokonała zespół ASPR z Pawonkowa. Zacięty mecz z wieloma niewykorzystanymi sytuacjami zakończył się wynikiem 1-0. Bardzo dobra postawa  bramkarzy sprawiła, że wynik jest „piłkarski”.

Drugie spotkanie to wyraźna przegrana z faworytem rozgrywek z Kolonowskiego. Łzy młodych zawodników po porażce odzwierciedlały nastrój panujący po tym spotkaniu.

W ostatnim, decydującym meczu o 2 miejscu nie brakowało emocji, a wynik pozostawał sprawą otwartą. Zawodnicy z Zawadzkiego byli pewniakiem do zwycięstwa, lecz  mecz zakończył się wynikiem remisowym. Drużyna pokazała charakter i ambicję do końca, gdyż wyrównującą bramkę zdobyliśmy na 2 sekundy przed końcową syreną. - mówi Jakub Olczyk, trener lublinieckich szczypiornistów.

Po zakończonych zawodach do uczestników przybył gość z dalekiej Laponii i obdarował wszystkich prezentami.

Zachęcamy chłopców z rocznika 2001-2002 do spróbowania swoich sił w tej pięknej grze jaką jest piłka ręczna. Treningi od stycznia będą się odbywać w każdą środę  w Hali przy Gimnazjum nr 1 w Lublińcu o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy!!!


Wyniki spotkań:
Kolonowskie – Zawadzkie 4:0
Lubliniec  - Pawonków 1:0
Kolonowskie – Lubliniec 11:1
Zawadzkie  - Pawonków 12:0
Lubliniec –   Zawadzkie 3:3
Kolonowskie – Pawonków 13:1

Tabela:
1 Kolonowskie  6pkt
2 Zawadzkie     3pkt
3 Lubliniec       3pkt
4 Pawonków     0pkt

Galeria: Lubliniec ma już swoich piłkarzy ręcznych

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu