Lubliniec zebrał ponad 24 tysiące złotych na WOŚP

Lubliniec zebrał ponad 24 tysiące złotych na WOŚP

10.01.2012 8:30
K.G., D.D.
Czytanie treści strony dostępne

W Lublińcu  podczas 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 24.082,93 zł. Pobito ubiegłoroczny rekord, kiedy zebrano 18.196,31 zł.
W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała po raz dwudziesty. Tym razem pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Fundacja Jurka Owsiaka z zebranych pieniędzy planuje zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Trzydziestu jeden wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek na terenie całego miasta.

Impreza towarzysząca odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Pod­czas koncertu wystąpili: Prywatna Szkoła Muzyczna YAMAHA, Zespół Pieśni i Tańca HALKA, TORNADO z Zespołu Szkół nr 2 im. M. Grzegorzewskiej, SENIORINY, sekcje działające w MDK, Zespół ASYMETRIA, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących, Jednorożec Łukasz Rimpler oraz Zespół PATACONEZ.    

Podczas koncertu zlicytowane zostały: kolacja w Hotelu Zamek Lubliniec, tort przekazany przez Piekarnię-Ciastkarnię Łubowski, piłka przekazana przez Akademię Sportową, przedmioty z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i rękodzieło wykonane przez kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Lublińcu, a także książki „Lubliniec.Pl” przekazane przez Dowódcę Jednostki Wojskowej Komandosów.

Dodatkową atrakcją lubliniec­kiego finału był pokaz sprzętu ga­śniczego zorganizowany przez lu­bliniecką Straż Pożarną oraz prezentacja sprzętu używanego w codziennej służbie przez Policjantów z Lublińca.

W organizację 20. Finału w naszym mieście włączyła się również Jednostka Wojskowa Komandosów oraz lublinieckie Morsy. JWK przygotowała w swoim Klubie liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, natomiast Morsy zaprosiły na Kanał Grunwaldzki do wspólnej kąpieli. W każdym z tych miejsc kwestowali wolontariusze sztabu mieszczącego się w Miejskim Domu Kultury.

Sztab WOŚP w Lublińcu dzię­kuje lublinieckim policjantom oraz strażnikom miejskim za prowadze­nie działań mających na celu zapew­nienie bezpieczeństwa kwestujących wolontariuszy.

Po raz kolejny mieszkańcy Lublińca udowodnili, że mają wielkie serca i chcą pomagać.

Lubliniec wielkie dzięki! Zagraliśmy z pompą!

Karolina Groblińska
Szef Sztabu WOŚP w Lublińcu

 

foto: Daniel Dmitriew

Galeria: WOŚP 2012

Zobacz całą galerię

Komentarze

FC 2012-01-15, 19:59:32
Zgłoś
DO ZDJ.
Z Liczenia są na stronie MDK.
Wolontariusz 2012-01-12, 20:07:16
Zgłoś
zdjecia
Szkoda ze nie ma wiecej zdjec no bo przeciez chyba ludzie woleli by obejrzec np liczenie albo zbieranie pieniedzy a byly robione zdjecia bo pamietam
Były 2012-01-11, 15:59:40
Zgłoś
ZDJĘCIA
Zdjęcia z Wielkiej Orkiestry w Lublińcu w MDK również pod poniższym linkiem.Zdjęcia z programu w godz.16;00-20;00 http://slajdzik.pl/slajd/wielka-orkiestra-pomocy-8-01-2012,44053
STOLICA POWIATOWA 2012-01-10, 20:35:11
Zgłoś
A zdjęcia bendą?????
EAH7C 2012-01-10, 17:20:06
Zgłoś
niva4x4
Brawo dla Miśka
zadowolony 2012-01-10, 09:42:38
Zgłoś
hej, a dlaczego nic nie pisze się o udziale Jednostki Wojskowej? przecież w dużej mierze się nasi komandosi zaangażowali. wolontariusze, ktorzy byli na mieście rozdawali wejściówki na jazdę samochodami bojowymi, na zabawy dla dzieci. Ja w niedzielę z nich skorzystałem z rodziną - było świetnie.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu