Rozgrywki minisiatkówki dziewcząt Kinder + Sport – Londyn 2012

Udany start zaliczyły w I turnieju kwalifikacyjnym województwa śląskiego w minisiatkówce  „czwórki” dziewcząt „Kinder +Sport 2012” reprezentantki  z Victorii Lubliniec I. Na rozegranych w Mikołowie zawodach dziewczęta pewnie pokonały swoje przeciwniczki z grupy: KPKS Halemba II SP 24 /25 : 13/, UKS MOSM Bytom III /25 : 13/, UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza II /25 : 10/.

Najwięcej emocji i najtrudniejsze okazało się spotkanie z BKS Stal Bielsko Biała II, które nasze zawodniczki wygrały /25 : 23/, po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce. Nieco gorzej poszło drugiej drużynie Victorii, która wygrała z UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza I /27 : 25/, minimalnie na przewagi przegrała z UKS MOSM Bytom I /25 : 27/, a następnie z BKS Stal Bielsko Biała I /5 : 25/ i UKS „3” Mikołów /18 : 25/. Turniej rewanżowy odbędzie się 22 stycznia w Gliwicach, po nim zostaną wyłonione drużyny, które awansują do ćwierćfinałów mistrzostw śląska.

Do rozgrywek zgłosiło się 40 zespołów dziewcząt z całego województwa. Wart podkreślenia jest fakt, że nasze województwo zostało nagrodzone przez Polski Związek Piłki Siatkowej za zeszłoroczne rozgrywki minisiatkówki, za największą liczbę zespołów w nich startujących. Stawką zawodów jest awans do  Mistrzostw Polski w tej kategorii, które co roku odbywają się w Zabrzu, i wywalczenie wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Składy zespołów:
Victoria Lubliniec I : Martyna Rawecka, Ewa Borecka, Wiktoria Bednarska, Edyta Tyrała, Aleksandra Włodarczyk
Victoria Lubliniec II: Klaudia Wróbel, Karolina Michlik, Agata Mićka, Martyna Korzonek, Wiktoria Kołosińska.
Trener: Krzysztof Bala

tagi: STS Victoria Lubliniec, Siatkówka, Sport
2012-01-16 08:38:54 STS Victoria Lubliniec

Galeria: Rozgrywki minisiatkówki dziewcząt Kinder + Sport – Londyn 2012

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x