Ze Śląskiem w świat

Ze Śląskiem w świat

10.02.2012 13:08
ZPiT Śląsk Koszęcin
Czytanie treści strony dostępne

„Maroko – brama Afryki” - to tytuł kolejnego spotkania podróżniczego w cyklu „Ze Śląskiem w świat”, które odbędzie się 17 lutego 2012 roku, o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie – w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

O Maroku, leżącym po południowej stronie Cieśniny Gibraltarskiej, na styku Afryki i Europy, jednym z najciekawszych krajów w basenie Morza Śródziemnego, opowie Krzysztof Skutela, podróżnik, alpinista, zawodowy pilot wycieczek i przewodnik Laurazji, a także nauczyciel obsługi ruchu turystycznego, pilotażu i etyki turystyki w Centrum Kształcenia Kadr Profesja w Krakowie. W czasie prezentacji zobaczymy starożytne miasta, średniowieczne cytadele, meczety i kościoły, a także piękne krajobrazy Maroka, a Krzysztof Skutela wprowadzi nas w historię, tradycję i dzień współczesny tego kraju.

Spotkania podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat” to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Klubu Podróżniczego „Laurazja”.

Klub Laurazja działa od 2000 roku, prowadzi działalność turystyczną, edukacyjną i kulturalną, pomaga poznawać świat w ciekawy sposób, oferując unikalne programy wyjazdów trampingowych. Założyli go absolwenci geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy swą pasję do podróży rozpoczynali jako uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie.

W kolejnych, comiesięcznych spotkaniach przewodnicy „Laurazji” będą prezentować takie kraje, jak: Chiny, Meksyk, Tajlandię, Kambodżę i Laos oraz Izrael.

Bilety do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl
Cena biletu 10 zł, bilet szkolny 5 zł

 


Czytaj więcej

Komentarze

SOŁTYS 2012-02-12, 18:09:05
Zgłoś
PO CO MIi MAROKO
GORKA KOCHCICKA JEST BLIZEJ
SM 2012-02-11, 19:28:56
Zgłoś
...
Żeby poszerzać horyzonty,poznawać inną kulturę i wrócić na Śląsk żeby stwierdzić,że wszędzie jest dobrze ale najlepiej w domu :-)
Ślonzok 2012-02-11, 15:13:37
Zgłoś
Dla mnie Śląsk jest całym światem!!! Po co mi Maroko???

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu