Atak zimy na drogach

Atak zimy na drogach

15.02.2012 18:16
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Intensywne opady śniegu skutecznie utrudniają życie kierowcom. Na terenie powiatu policjanci odnotowali już dziś kilka kolizji. W miejscowości Ciasna tir wjechał do rowu i zablokował „jedenastkę”. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do wszystkich uczestników ruchu.

Dziś do 15.00 na terenie powiatu lublinieckiego policjanci odnotowali już 6 kolizji drogowych. Trzech kierujących samochodami osobowymi zakończyło jazdę w przydrożnym rowie a jeden uderzeniem w drzewo. W pozostałych dwóch zdarzeniach udział brały pojazdy ciężarowe. W Lisowicach kierujący ciężarowym Mercedesem najechał na tył poprzedzającego go Fiata 170. Groźniej wyglądała kolizja, do której doszło tuż przed 13.00 na DK11 w Ciasnej. Kierujący ciężarowym Renault stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę. W tym czasie policjanci wyznaczyli objazdy. Na szczęście wszystkie zdarzenia były to tylko kolizje i nie było rannych. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Kierujący muszą zdawać sobie sprawę, że w najbliższym czasie jazdę utrudniać będą nam pogarszające się systematycznie warunki atmosferyczne. Bardzo intensywne opady atmosferyczne spowodują, że na większości nawierzchni będzie ślisko. Pamiętajmy, że dodatkowe niebezpieczeństwo stanowi także błoto pośniegowe zalegające na jezdni. W takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża a to zwiększa ryzyko wypadku. Nie mamy wpływu na pogodę, jednakże zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów w znacznym stopniu zwiększają szanse, że bezpiecznie dojedziemy do celu.

Komentarze

jaskołka 2012-02-19, 12:14:25
Zgłoś
jakiej zimy?
u nas dzisiaj pada deszcz,totaczej przypomina mi wiosnę

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu