„Klar, das kann ich” - Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego w ZSOT

  28 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego  dla Gimnazjalistów „Klar, das kann ich”. Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do posługiwania się językiem niemieckim, aby mogli wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce.
 

Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przy użyciu narzędzi multimedialnych, co wzbudziło  duże zainteresowanie uczniów. W konkursie udział wzięło 9 drużyn: z Boronowa, Ciasnej, Koszęcina, Lubecka, Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz im. Św. E. Stein w Lublińcu, ze Strzebinia i Pawonkowa.

Konkurs składał się z 2 etapów. Do części drugiej zakwalifikowały się drużyny z gimnazjów w Lubecku, Pawonkowie oraz Gimnazjum nr 2  w Lublińcu. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom.
   W ostatecznej rozgrywce zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 (opiekun: Marlena Dudek – Piskorz), zaraz za nią uplasowali się uczniowie z Lubecka (opiekun: Urszula Świtała), a trzecie miejsce zajęli reprezentanci z Pawonkowa (opiekun: Joanna Rybak).

   Nagrody na konkurs ufundowane zostały przez właścicieli firm O&J Media, Volt, Megadom, Matrix, Duet, Ice-Net oraz Tadeusza Mizgalskiego i wydawnictwo WSiP.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego: Aleksandra Bawor i Iwona Wosik.

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
toja 2012-03-10, 08:49:06

fehlerfrei
fehlerfrei schreiben ihr Zipfeklatscher!

  Zgłoś komentarz

hans 2012-03-05, 18:39:15

wenn ich so aussehen würde wie du würd ich lachend in ne kreissäge laufen

  Zgłoś komentarz

Friz 2012-03-04, 15:37:06

oh, du armer unsportlicher Wichser, bist selber schuld, dass du dich keine orale Selbstbefriedigung leisten kannst und dadurch so streng die Wörter und deren Bedeutung unterscheidest xD

  Zgłoś komentarz

hans 2012-03-04, 08:52:16

Fridrich blasen und runterholen sind zwei verschiedene worte du pimmelkopf erst denken dann schreiben

  Zgłoś komentarz

Fridrich 2012-03-03, 14:45:05

Na klar Hans, dass du dich einen runterholen kannst. Bist du ein Zirkusakrobat, dass du dich alleine blasen kannst? sonst bleibt dir nur deine Hand ;) lol

  Zgłoś komentarz

hans 2012-03-02, 20:18:05

klar das kann ich sich einen runterholen

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x