Lokale komunalne nie na sprzedaż

Lokale komunalne nie na sprzedaż

23 marca 2012, godz. 8:57
Mateusz, foto: archiwum
Udostępnij: Kopiuj link

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która miała miejsce w miniony wtorek, odbyła się gorąca dyskusja projektu uchwały dotycząca sprzedaży i pierwszeństwa w nabyciu lokali komunalnych. Nabywcami tych lokali mieli być lublinieccy przedsiębiorcy, którzy aktualnie zajmują te lokale. Na podjęciu uchwały zależało oczywiście przedsiębiorcom oraz Burmistrzowi Miasta. Radni w tej kwestii byli podzieleni.  Przedsiębiorcy chcieli zakupić lokale i m. in. je wyremontować. Obecny stan esytetyczny budynków pozostawia wiele do życzenia. Zachęcamy do odsłuchania zapisów dyskusji.

Budynek przy pl. Kościuszki 6 i 8 jest jednym z kilku obiektów, które wymagają uregulowania stanu prawnego. Poniżej pokazujemy obecny wygląd kamienicy.

W głosowaniu wzięło udział 20 radnych. Wyniki głosowania są następujące:

6 głosów za

11 głosów przeciw

3 głosy wstrzymujące

Komentarze

P
Prawicowy 3 kwietnia 2012, godz. 12:07
Zgłoś
do unex

Witaj KOMUSZKU !!!! Twoje czasy na szczęście już minęły i NIGDY nie wrócą, kogo zgrywasz?

U
unex 2 kwietnia 2012, godz. 14:35
Zgłoś
za m/w czi lata

jak nie będzie już tych prawicowców Springwalda Marciniaka Karpego wraz ze świtą komunalkową. " 6. Aktywna polityka gospodarcza chroniąca rodzimych kupców i producentów przed wykupem lokali w korych są od wielu lat aby te budy zawalające się ich nie zabiły " W rynku mają powstać ławeczki z rzeżbami wielkich tego miasta.

C
ciekawska 31 marca 2012, godz. 13:39
Zgłoś
mimi, ty coś wiesz !! Kiedy będzie kolejne głosowanie nad lokalami sklepowymi?

M
mimi 31 marca 2012, godz. 12:03
Zgłoś
Lokale

pani Honisz ma 2 likale z miasta. Wiadomo jak będzie głosowała.

C
czytaczka 28 marca 2012, godz. 20:14
Zgłoś
STOLICA POWIATU zawsze podpisuje się DUŻYMI LITERAMI.

Wystarczy wejść na forum tego portalu i zaczytać się w jej twórczości forumowej!

S
Stolica Powiatowa 28 marca 2012, godz. 11:10
Zgłoś
Dżorcz kupuj sobie Gwarek, dzisiaj za Ciebie się tutaj podpiszę.

Jak pisze 27.03.2012 Gwarek Burmistrz przed głosowaniem pytał czy radni których ta sprawa i jej uchwalenie dotyczą bezpośrednio zamierzają w niej uczestniczyć ? Były takie dwie osoby. Mariola Honisz -oświadczyła że nie będzie głosowała. Na ponowne dopytywania Burmistrza czy Pani Anieszka Hanszla która zarządza tymi lokalami ostąpi od głosowania, stwierdziła - Nie mam żadnego interesu w tej sprawie Oceniając ten występek dochodzę do wniosku że Pani Hanszla jednak w tym momencie nie kłamała, gdyż ujawniła prawdę że faktycznie nie ma żadnego interesu w tej sprawie ponieważ na takim etaciku po prostu nic się nie robi.

H
hi 27 marca 2012, godz. 16:35
Zgłoś
No, i znów portalowy przygłup-wesołek nie wytrzymał i popuścił swoimi dowciapnymi komentarzami...

.
... 27 marca 2012, godz. 16:33
Zgłoś

- Albo Rada Miejska zgodzi się na sprzedaż miejskich lokali użytkowych, albo w perspektywie kilku lat większość z nich będzie stała pusta — powiedział Edward Maniura, burmistrz Lublińca. - Jeżeli kura znosi nam jajka, to chyba nie o to chodzi, aby ją zarżnąć - ripostował radny Marek Karpe. Podczas zaciętej dyskusji, która miała miejsce na forum lublinieckiej Rady Miejskiej, nie obeszło się bez osobistych przytyków oraz wypominania, kto i w jaki sposób działał na niekorzyść przedsiębiorców. Pytano także o własny interes niektórych radnych, mających uczestniczyć w głosowaniu. Gwarek

J
Jan Garbaty Odroboty 27 marca 2012, godz. 16:18
Zgłoś
Będę chciał zostać RADNYM choć to taki wstyd.

Moje hasło Lubliniec jest najważniejszy. Założenia. Mydlić oczy, mataczyć, wciskać się tam gdzie popadnie, nie pomaać a jak już szkodzić jak najmocniej, uchwalać dyrdymały, modlić się, z determinacją mieć metody realizacji, mieć kryterium słuszności, wspierać bezwzględnie, aktywować polityczne myślenie, solidaryzować się w godności i procesie.

T
TO JA WASZ UKOCHANY RADNY 27 marca 2012, godz. 15:44
Zgłoś
MOJE KOSZTY

Robię co chcę i tak mnie nikt nie rozlicza. Mam dwie lewe ręce. Kiedyś prowadziłem działalność ale zbankrutowałem. I po prosu muszę jedynie być. ZUS - 0 VAT - o lokal - 0 energia - 0 inne - 0 zysk DIETA RADNEGO + dodatki z komisji

Pokaż wcześniejsze komentarze

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu