VII Wojewódzki Konkurs

VII Wojewódzki Konkurs "Młody Chemik" w ZSO-T

02.04.2012 15:07
ZSOT - partner
Czytanie treści strony dostępne

30 marca 2012 roku Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu po raz siódmy był organizatorem Wojewódzkiego Konkursu MŁODY CHEMIK pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Starosty Lublinieckiego, Starosty Powiatu Mikołowskiego, patronatem naukowym Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego - liceów i techników, w których chemia nauczana jest na poziomie podstawowym. Założeniem organizatorów była bowiem popularyzacja wiedzy chemicznej i umożliwienie uczniom rywalizowania na równych zasadach.
Konkurs odbywał się dwuetapowo. Dzięki kontaktom szkoły z innymi placówkami w województwie, eliminacje półfinałowe mogły odbyć się w Lublińcu i Mikołowie - jednocześnie dla dwóch rejonów województwa. Finał natomiast zorganizowany był w lublinieckim ZSO-T.

W finale wzięło udział 26 uczestników z 18 szkół województwa.
Zwycięzcami konkursu zostali:
1. Wojciech Bodusz z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych im. M. Skłodowskiej w Tarnowskich Górach
2. Izabela Nabiałczyk z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku
3. Patryk Węglarz z Liceum Ogólnokształcącego w Psarach
4. ex equo: Klaudia Kot z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach oraz Rafał Szołtysik z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych im. M. Skłodowskiej w Tarnowskich Górach
5. Damian Mazurek z Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu.

Zadania konkursowe przygotowała mgr Sylwia Magiera, doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Dla  uczestników konkursu odbył się wykład pt. „Zjawisko chemiluminescencji”. Wygłosił go dr inż. Tomasz Krawczyk z  Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej. Goście z Politechniki tradycyjnie dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i starali się przekazać młodzieży pasję poznawania tajników chemii.

Rozdanie nagród uświetnił pokaz filmu uczennicy Technikum Informatycznego ZSOT - Moniki Tyrały pt. „Od atomu do energii”, który został  uhonorowany nagrodą specjalną w Powiatowym Konkursie Chemicznym.

Konkurs zorganizowali nauczyciele: Monika Demarczyk i Patrycja Kryś z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu oraz Grzegorz Fortuna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu