Architekci Krajobrazu z ZSO-T na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu ZSOT pod opieką  nauczycielki swojego zawodu - p. Danuty Gajdy 30 marca wybrali się do Krakowa, aby uczestniczyć w zajęciach na Uniwersytecie Rolniczym. Szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w projekcie pt. Uniwersytet dla Młodzieży.
W ramach całego dnia zajęć uczniowie uczestniczyli w wykładzie dr hab. inż. Renaty Wojciechowskiej pt. ”Ruchy roślin”, wykładach nt. projektowania ogrodów oraz w ćwiczeniach i zajęciach laboratoratoryjnych. Wykład uświadomił nam - relacjonowali po przyjeździe - że projektowanie ogrodu to uwzględnianie wielu czynników, w tym  kształtów roślin, płaszczyzn, brył.  Po wykładach odbyły się ćwiczenia na temat owadów egzotycznych oraz ćwiczenia zatytułowane "Dlaczego owoce różnią się smakiem?". W laboratorium pod okiem pracowników naukowych uczniowie określali zawartość cukrów i kwasów w owocach.
Duże wrażenie na uczniach ZSO-T wywarły prace  projektowe studentów kierunku Sztuka Ogrodowa. Podczas zajęć poznawali kolejne etapy powstawania projektu oraz makiety różnych obiektów architektury krajobrazu.
tagi: ZSOT Lubliniec, edukacja
2012-04-05 11:19:06 ZSOT - partner

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x