Wygrana Sparty na wyjeździe - FOTO

W miniony weekend Sparta Lubliniec wygrała na wyjeździe 1:5 z drużyną Unii Kalety. Na przerwę piłkarze schodzili z murawy z wynikiem 1:1. Sparta obecnie zajmuje 2 miejsce w tabeli, tracąc 6 punktów do lidera, którym są zawodnicy Lot Konopiska. Lublińczanie rozegrali jeden mecz więcej od lidera.

Po przerwie nas rozjechali — przyznawali po sobotnim meczu ze Spartą Lubliniec działacze Unii Kalety. Dobrze radzący sobie ostatnio w rozgrywkach podopieczni  Damiana Jelonka zaczęli jednak obiecująco. W 26. min Adrian Golec pokonał bramkarza gości i wydawało się, że Unia, po niedawnym zwycięstwie z liderem z Konopisk, może ograć także wicelidera częstochowskiej ligi okręgowej. Radość Unii nie trwało jednak długo, bo już minutę później Mateusz Jaruszowiec wyrównał na 1-1. Takim też wynikiem skończyła się I połowa i raczej nic nie wskazywało na klęskę gospodarzy. W miarę upływu czasu Sparta grała jednak coraz lepiej, a z Unii jakby uszło powietrze. W 67. i 73. min celnie trafiał Bogusław Borowiec i zrobiło się 3-1 dla gości. W 78. min na listę strzelców wpisał się Roland Skolik, a trzy minuty przed końcem gospodarzy dobił lubliniecki bramkarz Damian Janoszka, który z rzutu karnego ustalił wynik na 5-1 dla Sparty.

Krzysztof Garczarczyk, tygodnik "Gwarek"