Powiatowe Dni Językowe

Powiatowe Dni Językowe

10 maja 2012, godz. 7:02
Małgorzata Kania
Udostępnij: Kopiuj link

Powiatowe Dni Językowe odbyły się w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu w dniach 17-26 kwietnia 2012 r. pod Patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego na dwóch poziomach gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.
W konkursie wzięli udział uczniowie: Gimnazjum nr 1 i 2 w Lublińcu, Gimnazjum w Pawonkowie, Lubecku i Kaletach. Dodatkowo uczniowie z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein, Zespołu Szkół Medycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcąco -Technicznych oraz uczniowie z „Mickiewicza” w Lublińcu.

Różnorodność konkursów, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, wiele cennych nagród ufundowanych przez Starostę i sponsorów  przyciągnęła  ok. 80 gimnazjalistów oraz 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lublinieckiego.
 
W ramach POWIATOWYCH DNI JĘZYKOWYCH odbyły się następujące konkursy:
„Wiedzy o krajach niemiecko - anglojęzycznych i o Francji”, „Mistrz języka angielskiego,  niemieckiego”, recytatorski i krasomówczy, wokalny na piosenkę w wybranym języku, multimedialny na przedstawienie zwyczaju lub święta z wybranego kraju, plastyczny „Słynne budowle Europy” oraz taneczny „Tańce Europy”.
    
Oprócz konkursów odbyły się warsztaty plastyczne „Stroje ludowe Europy” dla gimnazjalistów oraz warsztaty taneczne „Tańce ludowe Europy” pod kierunkiem trenera z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z Koszęcina,  które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Historia Dni Językowych w "Mickiewiczu" sięga roku 1994, a więc w tym roku po raz osiemnasty mogliśmy współzawodniczyć i bawić się. Mogliśmy się przekonać o różnorodnych talentach i ogromnej chęci uczenia się języków obcych wśród młodzieży.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Małgorzata Kania.

Galeria: Powiatowe Dni Językowe 2012

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu