Ze Śląskiem w świat - Patagonia i Ziemia Ognista – wyprawa na krańce świata

Ze Śląskiem w świat - Patagonia i Ziemia Ognista – wyprawa na krańce świata

14 maja 2012, godz. 8:23
ZSiT Śląsk Koszęcin
Udostępnij: Kopiuj link

Patagonia i Ziemia Ognista – wyprawa na krańce świata to tytuł kolejnego spotkania podróżniczego w ramach cyklu Ze Śląskiem w świat, które odbędzie się 18 maja o godz. 19:00 w Domu Pracy Twórczej w koszęcińskiej siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Spotkania podróżnicze z cyklu Ze Śląskiem w świat to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk i Klubu Podróżniczego Laurazja.

Patagonia i Ziemia Ognista to jedne z najbardziej dzikich i najtrudniej dostępnych obszarów kuli ziemskiej. Krainy zmagane bezlitosnymi wiatrami, pełne ogromnych lodowców, nieskażonej przyrody, strzelistych turni dostępnych tylko dla najlepszych w swym fachu alpinistów i wreszcie najpiękniejszych trekkingowych szlaków świata. Stąd to już tylko tysiąc km do Antarktydy...

O podróży przez argentyńską i chilijską część Patagonii, o pięciodniowym trekkingu przez Park Narodowy Torres del Paine, o historii podboju „najpiękniejszej góry świata” - Cerro Torre, ale także o Buenos Aires - gdzie uczestnicy naszej podróży zaczynają swoją przygodę opowie Marcin Franke, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, pomysłodawca Festiwalu Slajdów Podróżniczych w Katowicach, podróżnik, miłośnik autostopu i rajdów przygodowych, a w Klubie Laurazja prowadzący wycieczki do Patagonii i Maroka.

Ostatnie w tym sezonie kulturalnym w Koszęcinie spotkanie w ramach cyklu Ze Śląskiem w świat odbędzie się 15 czerwca i poświęcone będzie Izraelowi. W pierwszej edycji cyklu zaplanowaliśmy osiem spotkań. Od listopada ubiegłego roku z przewodnikami z Klubu Laurazja odwiedziliśmy już Indie, Birmę, USA, Maroko, Chiny i Laos. Cykl Ze Śląskiem w świat będzie kontynuowany także w sezonie artystycznym 2012/13. Uznaliśmy, że wieloletnie podróżnicze doświadczenia Zespołu Śląsk warto wykorzystać jako zachętę do poznawania świata. W naszym wspólnym cyklu prelekcji podróżniczych opowiadamy zarówno o krajach, które odwiedził Zespół Śląsk, jak i o tych, w których jeszcze nie miał okazji wystąpić.


Bilety do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk
tel. +48 34 310-64-01, e-mail: recepcja@zespolslask.pl
Cena biletu 10 zł, bilet szkolny 5 zł

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu