Złoty, 2 srebrne i brązowy medal dla zawodniczek Lublinieckiego Klubu Oyama Karate na Mistrzostwach Polski

W dniach 12 i 13 maja 2012 r. w Hali Sportowej MOSiR w Tychach odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów, XV Mistrzostwa Polski Juniorów Oyama Karate oraz I Ogólnopolski Turniej Oyama Karate w konkurencji Lekki Kontakt. W tej dwudniowej imprezie wystartowało blisko 300 zawodników z 42 ośrodków z całej Polski, w tym Oyama Karate, Kyokushin-Tezuka Group i Kyokushin-Matsushima.

Lubliniecki Klub Oyama Karate reprezentowało dziesięcioro zawodników i zawodniczek w różnych konkurencjach kumite (walka). Najlepiej zaprezentowały się seniorki oraz juniorki.

W konkurencji knockdown złoty medal zdobyła Anna Kołodziej – Plewka a srebro Justyna Cyrulik, która w eliminacjach pokonała, bardzo utytułowaną zawodniczkę, zeszłoroczną Mistrzynię Polski Annę Jermaków z Krakowa.
Doskonale zaprezentowały się również w kategorii juniorek Joanna i Wiktoria Michalskie.

W drodze do podium obydwie dziewczyny pokonały wiele utytułowanych zawodniczek. Ostatecznie Joanna Michalska zdobyła brązowy medal a jej młodsza siostra srebrny pomimo swojego debiutu w zawodach kumite dopiero w finale uległa zawodniczce gospodarzy.

Pozostali reprezentanci Klubu seniorzy: Patryk Antos i Zbigniew Przywara oraz junorzy młodsi: Kamil Sowa, Wiktor Beneś, Radek Wójcik i Patryk Włodarek pomimo swojej dobrej postawy odpadli w eliminacjach.