Polska Biega w Koszwicach

Już po raz trzeci, w ramach akcji Polska Biega, 19 maja w sobotę odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna w Koszwicach organizowana przez rodzinny Klub Start Koszwice. A wszystko zaczęło się trzy lata temu od  przypadkowego zarejestrowania biegu. Wtedy to na linii startu zjawiło się sześć osób.  Dziś liczba uczestników podwoiła się aż dziesięciokrotnie. Piękna pogoda oraz miła atmosfera przyciągnęła aż 63 osoby.

Biuro zawodów zostało otwarte o 14:30, jako pierwsza przybyła najstarsza uczestniczka, przyjaciółka klubu, Pani Barbara Krakowiak. Później było już coraz tłoczniej, a organizatorzy starali się zapewnić niesamowitą atmosferę oraz zachęcali całe rodziny do udziału w biegu.

Należy także wspomnieć, że imprezie biegowej  towarzyszył marsz Nordic Walking. Tu na starcie stawiły się 22 osoby, a wśród nich instruktor Nordic Walking Robert Gański.

O godzinie 16:00 wszyscy biegacze wystartowali, a zaraz za nimi miłośnicy kijków. Wśród nich byli mieszkańcy okolicznych  miejscowości, dalszych oraz bliższych. Swoją obecnością zaszczycił nas gość specjalny, obywatel USA Dennis Van Lagen. Nie zabrakło także najmłodszych  uczestników :  9-cio letniej Oli Uliczki, która próbowała swoich sił w marszu oraz Dmowskiego Szymona, który zmagał się z biegiem.

Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na pierwszego zawodnika, który pokonał dystans 3,8 km w  13’19,02. Był to Nowak Zenon z Woźnik. Zajął on pierwsze miejsce w kategorii open mężczyzn.  Kolejne miejsca na podium zajęli:  Huć  Karol z Koszęcina oraz Szwed Krzystof z Lublińca (WKB Meta Lubliniec).

W kategorii Open Kobiet  pierwsze miejsce z czasem 16’55, 72 zajęła Katarzyna Torek z Makowczyc. Następna była Lewandowska Dominika z Opola (Bieg Opolski)  oraz Kopyto Edyta z Kośmider.

Po emocjach związanych z pobiciem  czasu trasy przez Pana Zenona nie można zapomnieć o klasyfikacji open Nordic Walking.  Tu wygrali sami mężczyźni, kolejno: Gański  Robert, Wojciechowski Waldemar i Sobieraj Aleksander.

Także członkowie Klubu Start Koszwice mieli swoje pięć minut. W klasyfikacji klubowej zwyciężył  Wieczorek Janusz, drugie miejsce zajął Ploska Mariusz, a trzeci był Jakub Swoboda.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, a zwycięzcy otrzymali wykonany własnoręcznie przez wice prezesa klubu Teodora Wrzyciela puchar, a dla najlepszych Pan Jakub Środa z Tarnowskich Gór ufundował pulsometry.

Śliczna pogoda oraz rodzinny klimat sprawiły, że impreza udała się całkowicie,  uczestnicy byli bardzo zadowoleni, a organizatorzy już zachęcali do udziału w kolejnych wydarzeniach sportowych