Nordkapp - dzień 10, 11 i 12

Nordkapp - dzień 10, 11 i 12

13.08.2012 7:47
K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

Zapraszamy do kolejnych relacji z wyprawy B XVI Nordkapp.

Piątek 10.08.2012
Zmagań na trasie na Nordkapp ciąg dalszy. Piątek mija 19 uczestnikom wyprawy rowerowej pod znakiem przeprawy promem z Tallina do Helsinek i kilku godzin zwiedzania. Potem dalej w trasę. Niesprzyjające warunki (zimny wiatr w twarz, niska temperatura i na końcu dnia – brak dachu nad głową i wody do mycia) nie podłamały pielgrzymów. Mimo późnego wyjazdu z Helsinek (13.00) grupie udało się i tak osiągnąć dobry wynik 123 km. Ekipa dotarła do Lahti, miejscowości kojarzącej się bardziej ze skokami narciarskimi niż rowerami.

Sobota 11.08.2012
Po 11 intensywnych dniach wyprawy rowerowej, grupa 19 uczestników Misji B XVI – Nordkapp stanęła przed perspektywą wymarzonego, niedzielnego odpoczynku. W sobotę pielgrzymi przemierzyli na siodełkach 185 km przedostając się z Lahti do Jyväskylä. Trasa minęła pod znakiem zachwytu nad pięknem tamtejszej przyrody, wspaniałych jezior, lasów, czystego powietrza i klimatycznej, miejscowej zabudowy. Poprawiły się też rokowania pogodowe na najbliższy tydzień. Rowerzyści znaleźli weekendowy nocleg w jednej z 7 katolickich parafii w Finlandii. Co ciekawe, przyjął ich tam polski ksiądz!

Niedziela 12.08.2012
Zasłużony odpoczynek – tak można w skrócie podsumować niedzielę, 12 dzień wyprawy „Misji B XVI – Nordkapp”. Rowerzyści zostali fantastycznie przyjęci przez lokalną parafię katolicką, w której spotkali również kilku Polaków, m.in. życzliwego ks. Krystiana Kalinowskiego z Gliwic. Niedzielny odpoczynek polegał przede wszystkim na sympatycznym spotkaniu z parafianami po Mszy świętej oraz wypadzie na pobliską wyspę, gdzie urządzany był grill, można było skorzystać z sauny czy pograć w siatkówkę. Nabranie sił fizycznych i psychicznych będzie kluczowe przed zbliżającymi się zmaganiami na dalszych etapach trasy. Więcej w relacjach na www.niniwateam.pl.

K.Z.

Komentarze

ciekawska 2012-08-16, 15:08:44
Zgłoś
Co to znaczy; "i klimatycznej, miejscowej zabudowy." To w Lublińcu nie ma klimatycznej zabudowy?
HTFSA_TOM 2012-08-15, 22:58:43
Zgłoś
Gościu, który komentujesz całą wyprawe - robisz to daremnie !!! Smędzisz tak ze sluchać tego nie idzie. Pomysł ze zdawaniem codziennych relacji posługując się tylko dzwiękiem jest niezły. Za to wykonanie tandetne... Gadasz, gadasz a sam nie wiesz co chcesz przekazać. Cały czas sie powtarzasz.... Nie da się tego słuchać !

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu