Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

22.08.2012 13:57
ZPiT ŚLĄSK Koszęcin
Czytanie treści strony dostępne

Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – Zbigniew Cierniak oraz Wójt Gminy Koszęcin - Grzegorz Ziaja zapraszają 26 sierpnia 2012 roku do wspólnego świętowania koszęcińskich dożynek w kompleksie pałacowo-parkowym, siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

w programie:
13.00  Msza Św. Dziękczynna w Kościele św. Trójcy
15.00 Korowód i uroczystości dożynkowe -  od Kościoła św. Trójcy do siedziby Zespołu „Śląsk”
16.00 Koncert Galowy XXV Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego z udziałem orkiestry dętej gminy Kraubath w Austrii

Podczas Koncertu Galowego XXV Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w Koszęcinie, wystąpią:

„Malevaje Porteño” - Argentyna
Zespół składający się z muzycznego kwintetu oraz grupy tanecznej. Celem artystów jest rozpowszechnianie rodzimej muzyki i tańca w kraju oraz na całym świecie. Brzmienie „Malevaje Porteño” opiera się głównie na tangu. Zespół pragnie pokazać kulturę Argentyny we wszystkich możliwych miejscach, by tworzyć magiczny klimat muzyki i tańca, łączący i wzbogacający ludzi oraz ich kultury. Członkowie „Malevaje Porteño”, jak sami twierdzą, najbardziej cenią w życiu „żywą magię muzyki”, którą starają się stworzyć w każdym tańcu.
 

Zespół Folklorystyczny „FILIP Dević” - Chorwacja
Powstał w 1950 roku w mieście Split. Grupa składa się obecnie z 300 członków, którzy tworzą: 3 sekcje wokalne, orkiestrę, zespół ludowy, szkołę folkloru oraz szkołę gry na mandolinie i gitarze. Program zespołu opiera się na tańcach z różnych rejonów Chorwacji, różniących się akompaniament, kostiumami i stylem. Większość tańców jest wykonywana w akompaniamencie orkiestry, jeden z tradycyjnym instrumentem “lijerica”, a dwa bez jakiegokolwiek akompaniamentu muzycznego. Zespół miał okazję zwiedzić prawie każdy kraj europejski, a także Egipt, Meksyk, Australię, Nową Zelandię i USA. Grupa brała udział w wielu festiwalach folklorystycznych oraz wygrała wiele nagród, m.in. w: Middlesbrough, Porto, Istambule, Palermo i Polsce.
 
„La Bourrée Gannatoise” - Francja
Zespół, którego folklor opiera się na kulturowej różnorodności dwóch głównych prowincji otaczających miasto Gannat: Bourbonnais oraz Auvergne. Zespół prezentuje unikatowe układy taneczne, w akompaniamencie budującej napięcie muzyki. Repertuar grupy ciągle się rozwija, co po-zwala na ciągłe wzbogacanie tradycji zespołu. Grupa miała okazję zaprezentować swoją muzykę i taniec poza granicami Francji, m.in.: w Korei Południowej, Estonii, Kanadzie,   w różnych krajach Afryki, Gujanie, Litwie, Algierii, na Węgrzech, w Bułgarii, Portugalii, Serbii… W 2007 roku członkowie „La Bourrée Gannatoise” otrzymali specjalne odznaczenie od stowarzyszenia CIOFF we Francji, które jest symbolem jakości i innowacyjności artystycznej.
 

Czytaj więcej

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu