Nordkapp - dzień 24, 25 i 26

Zapraszamy do rekacji z kolejnych dni wyprawy rowerowej Misja B XVI – Nordkapp.

Piątek 24.08
Walka na trasie trwa. Kolejny trudny dzień wyprawy za nimi. Uczestnicy „Misji B XVI – Nordkapp” dotarli w piątek ponownie do miejscowości Alta, przez którą już kilka dni temu przejeżdżali w drodze na północ. Teraz odbiją na zachód w kierunku Tromso, skąd odlecą samolotem. Przed nimi jeszcze 411 km trasy krętymi i zawiłymi drogami między jeziorami, fiordami i innymi przeszkodami terenowymi. W piątek największą trudnością ponownie był silny wiatr, który momentami zwalniał kolumnę do 5-7 km/h, a także deszcz, który zaczął padać za połową drogi. Na szczęście udało się pielgrzymom skorzystać z gościny u pewnej mieszkanki. Niestety nie ma prysznica, o którym rowerzyści już od 6 dni marzą.

Sobota 25.08
Dalej bez prysznica! Rekordowe 6 dni bez możliwości umycia się to tylko jeden z wielu obrazów trudu rowerzystów Misji B XVI, którzy zdążają powoli do Tromso na samolot powrotny. Sobota to do tej pory najtrudniejszy spośród górskich odcinków. Zmęczeni wielodniowym wysiłkiem, zimnem i wiatrem pielgrzymi, musieli zmierzyć się z dwoma kilkunastokilometrowymi podjazdami. Kolarze dotarli do miejscowości Storslett i skorzystali z gościnności pewnych gospodarzy, którzy użyczyli swojej ogromnej, luksusowej, przyczepy kempingowej. Niestety zmieściły się tam tylko dziewczyny. Do Tromso pozostało jeszcze tylko i aż 230 km.

Niedziela 26.08
Niedziela dniem cudów? Tak! I to nie jedynie w przenośni, czy w oderwaniu od rzeczywistości. Trud pielgrzymów „Misji B XVI – Nordkapp” został w niesamowity sposób wynagrodzony. Efekt? Po bezowocnych poszukiwaniach lepszego miejsca noclegowego i pryszniców, rowerzyści skontaktowali się ostatecznie z burmistrzem miasta Storslett, a ten przejęty ich sytuacją, załatwił im nocleg z prysznicami (dokładnie po 9 dla panów i pań – tyle ilu jest uczestników!), a potem zaprosił na ekskluzywny obiad, do hotelowej restauracji nad brzegiem morza. To wszystko za darmo i z wielką życzliwością. Pełna relacja z niedzieli na www.niniwateam.pl.

K.Z.

tagi: noclegi, niniwa, Nordkapp
2012-08-27 08:21:56 K.Z.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x