Nordkapp - dzień 27, 28 i 29

Nordkapp - dzień 27, 28 i 29

30 sierpnia 2012, godz. 8:13
K.Z.
Udostępnij: Kopiuj link

Zapraszamy do rekacji z kolejnych dni wyprawy rowerowej Misja B XVI – Nordkapp.

Poniedziałek 27.08
Do powrotu do domu zostały już tylko cztery dni. Nowy tydzień powitał pielgrzymów „Misji B XVI – Nordkapp” zimnym deszczem i temperaturą poniżej 5 stopni Celsjusza. Trudny dzień to głównie walka z górskimi podjazdami. Po prawej stronie drogi morze, a po lewej wysokie na 400 m góry i zalegający na nich śnieg. Jedynie wiatr oszczędził rowerzystów. Bilans poniedziałku to 115 km i kilka awarii, z czego jedna uniemożliwiająca Natalii Brodackiej dalszą jazdę. Na szczęście to już końcówka wyprawy. Życzliwy Norweg przetransportował uczestniczkę wyprawy samochodem do Tromso i udzielił schronienia. Pozostali rowerzyści ponownie zostali cudownie przyjęci przez mieszkańców kolejnego na trasie miasta Skibotn. Darmowe jedzenie, gorące prysznice i ciepły nocleg. Niesamowita otwartość.

Wtorek 28.08
Uczestnicy wyprawy „Misja B XVI – Nordkapp” dotarli do Tromso, skąd w piątek rano wylecą do Polski. Wtorkowy dystans to 125 km, bo tylko dzieliło grupę od miasta. Pielgrzymi zatrzymali się na pozostałe trzy noce u sióstr Elżbietanek, które bardzo życzliwie ich przyjęły w swoim domu. Wyprawa powoli się kończy, największe trudności już za rowerzystami, ale jeszcze przez następne dwa dni będzie trochę atrakcji. Do założonych 4000 km pozostało im jeszcze 125 km i ambitni podróżnicy na pewno tego nie odpuszczą zwiedzając pobliskie okolice.

Środa 29.08
Powoli kończy się tegoroczna wyprawa Niniwa Team na północ Europy. W zmęczonych ciałach rowerzystów jest jednak wciąż sporo entuzjazmu i radości. Środa upłynęła pielgrzymom na wycieczkowym zwiedzaniu okolic Tromso. Ze świadomością, że mają gdzie wrócić, gdzie spać i co zjeść, kolarze walczyli (już mniej zaciekle) o kolejne kilometry, by osiągnąć założone 4000 km w intencji papieża. Długi i zasłużony odpoczynek na białej plaży na sąsiedniej wyspie Kvaloya dostarczył niesamowitych wrażeń estetycznych!

Czytaj więcej

Galeria: Nordkapp - tydzień 4

Zobacz całą galerię

Komentarze

A
Adalbert 13 września 2012, godz. 22:26
Zgłoś
misja Nordkapp

intencja piekna wyczyn nie lada, szkoda troche, ze nie zauwazono katolickich watkow w czasie wyprawy, chocby katolickiej kaplicy sw. Jozefa w Alcie z ciekawa historia a ktora znajduje sie zaledwie 50 metrow od glownej drogi nie mowiac o kosciele sw. Michala w Hammerfescie (najdalej na polnoc w swiecie polozonego) do ktorego jednak trzeba byloby zjechac 50 km z glownej trasy.

S
STOLICA POWIATU 1 września 2012, godz. 13:32
Zgłoś
FACETA JUŻ CAŁKOWICIE POGIĘŁO ZADZIRGARNIA SERCE RADNEGO

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu