Karuzela Park - Lubliniec czy Pawonków? ZAMIESZCZAMY PROJEKTY!

Karuzela Park - Lubliniec czy Pawonków? ZAMIESZCZAMY PROJEKTY!

13.09.2012 6:38
Mateusz
Czytanie treści strony dostępne

Właściciel terenu, na którym znajduje się restauracja McDonald's chce wybudować tuż obok nowoczesne centrum handlowe pod nazwą Karuzela Park. Ma powstać również nowa stacja benzynowa. Jedno jest pewne - Karuzela Park na pewno powstanie. Problem tkwi, na którym terenie zostanie wybudowany nowy obiekt - gminy Lubliniec czy gminy Pawonków, a zatem do którego miasta będą wpływały nie małe podatki. Wszystko zależy od... Radnych Miasta Lublińca.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lublińcu nie zostało uchwalone nowe studium zagospodarowania gminy Lubliniec jak i zatem nowy plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający budowę obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2000 m2. Inwestor nie rozumie działań Rady Miejskiej, która na początku rozmów wyraziła chęć zmiany zagospodarowania przestrzennego, zleciła wykonanie nowego planu (za które trzeba zapłacić) a następnie nie uchwaliła zmian. Inwestor Boza Inwestycje złożył już wniosek o pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowym i czeka na ostateczną decyzję Rady Miejskiej.

31 sierpnia V-ce Prezes Zarządu Boza Inwestycje Sp. z o.o. Pani Iwona Nielek wystosowała pismo do Przewodniczącego Rady Miejskiej, z którego wynika, że jeżeli Rada Miejska w Lublińcu nie zmieni swojej decyzji to obiekt handlowy powstanie na terenie gminy Pawonków. Działka, która jest własnością inwestora znajduje się na granicy gminy Lubliniec i gminy Pawonków. Pierwotnie Boza Inwestycje chce aby obiekt powstał na terenie gminy Lubliniec. Lepiej obiekt będzie prezentował się z obwodnicy miasta jak zaraz za restauracja McDonald's będzie ogromny parking a następnie Centrum Handlowe Karuzela Park. Jeśli Rada Miasta nie zmieni planu zagospodarowania przestrzennego na najbliższej sesji to inwestor zmieni projekt budowy w bardzo prosty sposób: obróci go o 180 stopni, a zatem centrum będzie znajdowało się na terenie gminy Pawonków, a po stronie Lublińca powstaną tylko parkingi, na które obecny plan zagospodarowania terenu pozwala na ich powstanie. Taki projekt zamiany jest już gotowy. Z informacji, które uzyskaliśmy od Prezesa firmy Pana Krzysztofa Zająca jest już po wstępnej rozmowie z Wójtem Pawonkowa i gmina Pawonków z chęcią przyjmie inwestora.

W chwili obecnej firm Boza Inwestycje zajmuje się budową przejścia pieszo-rowerowego pomiędzy ścieżką na ul. Lisowickiej z restauracją McDonald's przebiegającego przez zachodnią część obwodnicy Lublińca. Koszty budowy wylicza się na 300 tys. zł.

Koszty budowy centrum handlowego przekroczy kwotę 25 mln zł. Pracę będzie mogło znaleźć blisko 300 osób.

Dzięki uprzejmości inwestora zamieszczamy dwa projekty: jeden z budową obiektu na terenie gminy Lubliniec, drugi na terenie gminy Pawonków. (następna strona) Została wyszczególniona przez nas granica gmin.

Czytaj więcej

Komentarze

BEZ SZANSY NA PRACĘ W KARUZELI 2014-01-09, 15:51:40
Zgłoś
nowoczesne!!!`
NOWOCZESN!!! się uśmiałam, pare sklepików, w tym hinczyk i biedronka, żenada. JEST PRACA???
brakslow 2013-07-19, 05:11:07
Zgłoś
z innej beczki
Ciekawi mnie skąd wzięła się nazwa dla tego przybytku? Jakoś żadna karuzela nie kojarzy mi się z naszym miastem... A może jest adekwatna do kolejnych beznadziejnych sklepów, jakie zastaną wewnątrz nieliczni klienci?
ciekawski 2012-09-17, 21:35:16
Zgłoś
A ta bakowa, co była przeciwko, to kto to???
radny 2012-09-17, 21:32:11
Zgłoś
Do b.m.! Referendum nie można zwołać, referendum można jedynie przeprowadzić!!!
Zwołać to sobie możesz pospolite ruszenie, ofermo samorządowa!
polityker 2012-09-17, 11:23:45
Zgłoś
b.m., daruj sobie ten temat skoro jesteś na tyle "elokwentny", że musisz o to pytać w takim miejscu, a nie potrafisz sam odszukać odpowiedzi...
b.m. 2012-09-17, 10:04:40
Zgłoś
ktoś wie ?
Czy ktoś się orientuje ile trzeba zebrać podpisów pod wniosek o zwołanie referendum w sprawie odwołania rady miejski
ola 2012-09-16, 14:34:38
Zgłoś
bakowa byla przeciwko.
miii 2012-09-15, 21:13:52
Zgłoś
Ci nasi wspaniali kupcy zatrudniają za 5 zł/godz,bez żadnych świadczeń więc co lepsze? Popytaj dziewczyn, które stoją za ladą, to sę dowiesz ciekawych rzeczy....
2012-09-14, 21:18:30
Zgłoś
Polityka nie jest dla mienczaków!
Kto jest beksą i mazgajem, Ten się do nas nie nadaje, Niechaj w domu siedzi sam, Ram tam tam, ram tam tam.
Lubliniczaninka 2012-09-14, 21:12:52
Zgłoś
Jak w sprawie Karuzeli głosowała radna, Joanna Bąk? Wiecie coś????
Za, a nawet przeciw?
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu