Z WIZYTĄ U OGRODNIKA

Z WIZYTĄ U OGRODNIKA

04.10.2012 6:37
H.K. ZS im. Edyty Stein - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

W poniedziałek 17.09.2012 r. klasa IV Szkoły Podstawowej im. św. Edyty Stein KSW wraz z wychowawczynią, została zaproszona przez rodziców Oskara Kozy – Oliwię i Krzysztofa,  do zwiedzania gospodarstwa ogrodniczego.

Pani Oliwia pokazała dzieciom szklarnie, w których hoduje się chryzantemy i inne rośliny. Opowiedziała o sposobach ich nawadniania i tłumaczyła na czym polega pikowanie sadzonek. Babcia Oskara pokazała jak zasłania się roślinki przed słońcem, gdy świeci zbyt mocno.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się małe kotki, a Zuzi udało się nawet  jednego wziąć na ręce.

Następnie gospodarze rozpalili ognisko i przygotowali dla wszystkich smaczny poczęstunek. Babcia Oskara upiekła pyszne ciasteczka - „Niebo w gębie” – z przepisu zawartego w książeczce, którą otrzymaliśmy po wizycie w siedzibie Zespołu „Śląsk”, w zeszłym roku. Każdy upiekł sobie smaczną kiełbaskę na ognisku.

Najważniejszym punktem programu było zerwanie dyń wyhodowanych przez Oskara. Dzieci robiły zakłady ile będzie ważyła największa dynia? Ważyła aż 70 kg! Zerwaliśmy także 3 „mniejsze” – ważyły ok. 40 kg. Oskarowi gratulujemy pięknych plonów!

Do szkoły wróciliśmy obdarowani kwiatkami przez panią Oliwię, z niecierpliwością oczekując zajęć kulinarnych, które rozpoczną się już w październiku. Będziemy mogli poznać tajniki kuchni polskiej i nauczyć się komponować i przygotowywać smaczne, zdrowe dania.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Oskara za zaproszenie i wspaniałą wycieczkę!

                                                                                                 

Galeria: Z WIZYTĄ U OGRODNIKA

Zobacz całą galerię

Komentarze

Milan bis 2012-10-07, 22:07:23
Zgłoś
dobre dobre Milan :)
Jacquelinka 2012-10-07, 21:39:34
Zgłoś
Milanku, dorwałeś się do komputera, bo rodziców nie ma w domu? Zrób siusiu, paciorek i spać!!!!
Milan 2012-10-07, 20:23:46
Zgłoś
Ha HA
Napiszcie jeszcze, że X i Y pogłaskali pieska. Już nie macie się czym chwalić?

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu