PIKNIK NASZA ARMIA W NASZYM MIESCIE

 Już po raz piąty lubliniecki Klub Jednostki Wojskowej Komandosów wraz z Fundacją „Tutaj Przyszłość” zorganizował piknik „Nasza Armia w Naszym Mieście” z okazji święta Jednostki Wojskowej Komandosów. Piknik dofinansowany został ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Współorganizatorem przedsięwzięcia była  Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman”. 

Piknik jest imprezą integrującą środowiska wojskowe z cywilnym, promującą to pierwsze. Zapewnia atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego rodzinom wojskowym oraz pozwala w uroczysty sposób obchodzić święto komandosów. W godzinach od 10.30 do 15.00 przeszło 1000 osób wzięło udział w wielkim pikniku żołnierskim, który w tym roku odbył się na stadionie sportowym „Sparta Lubliniec”. Podczas piknikowych zabaw odbyły się pokazy sprzętu wojskowego. Na  najsprawniejszych i najodważniejszych śmiałków czekały komandoskie tory przeszkód. Były strzelania, rzuty granatem, czołganie się i wiele innych wojskowych atrakcji.  Dla najmłodszych organizatorzy zapewnili zamki dmuchane. Nowością na Naszej Armii było bungee, na którym wszystkie dzieci przygotowywały się do ewentualnych skoków spadochronowych. Maluchy  wzięły przykład z lublinieckich komandosów, gdyż podczas pikniku odbyły się skoki spadochronowe, które wzbudziły zachwyt wszystkich zgromadzonych. Na piknikowej scenie występował teatr „Bohema” z Bielsko - Białej z interaktywnym spektaklem o przygodach Jaka Sparowa. Dzieciaki uczyły się sztuki fechtunku, oraz poznawały tajniki morskich wojowników. Podczas trwania zabawy prezentowały się grupy rekonstrukcyjne z okresu II Wojny Światowej, które przyciągnęły rzesze zainteresowanych. Oczywiście nie zabrakło stoisk instruktorskich, na których to odbywało się malowanie twarzy, balonowe wariacje czy konkursy plastyczne o tematyce wojskowej.  We wszystkich animacjach, w formie wolontariatu uczestniczyła młodzież z klas mundurowych lublinieckiego liceum im. A. Mickiewicza. Piknik „Nasza Armia…” nie był by piknikiem wojskowym bez grochówki. Już tradycyjnie nie zabrakło pysznej, wojskowej strawy, której każdy mógł skosztować. Imprezą towarzyszącą podczas zabawy był, zorganizowany przez Wojskowy Klub Biegacza META, bieg o nóż komandosa dla dzieci - Mały Komandos.  Tradycją stało się też organizowanie przez klub JWK, z okazji święta jednostki, Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Komandosi w Wojsku Polskim o Grad Prix Dowódcy Wojsk Specjalnych”. Przeszło 200 prac napłynęło do klubu ze szkół, przeszkoli, domów i ośrodków kultury cywilnych i wojskowych.  Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w 5 kategoriach. Nadesłane prace można obejrzeć w galerii klubu.  Wyróżnionym wręczono nagrody podczas trwania pikniku.  Organizatorzy „Naszej Armii w Naszym Mieście” dziękują wszystkim uczestnikom oraz zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia z nadzieją, że za rok spotkamy się ponownie, by  w tak huczny i atrakcyjny sposób uczcić święto lublinieckich komandosów.

tagi: Lubliniec, klub JWK
2012-10-11 07:47:56 nadesłane Klub JWK

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x