Asymetria

Asymetria

07.12.2012 10:30
Mateusz
Czytanie treści strony dostępne

Lubliniecki zespoł Asymetria wkrótce rozpocznie prace nad wydaniem kolejnej płyty, na której znajdzie się 12-13 utworów. W sieci aktualnie prowadzona jest również akcja "Asymetria pod Choinkę". Portal Lubliniec.Info objął patronat medialny nad nową płytą. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z członkami zespołu Asymetria.

1.Skąd wziął się pomysł założenia zespołu i jaki jest jego skład?

M.S. Asymetria powstała z końcem 2011 roku na podwalinach kilku wcześniejszych projektów muzycznych z których ocalał Tomek – bębny , Damian – bas i Ja – gitara. Od tych trzech osób zaczął krystalizować się projekt „Asymetrii”. Jak to na początku bywa graliśmy sobie w naszej „grajkowni” szukając pomysłów na ciekawe aranże oraz rozpoczęliśmy poszukiwanie wokalu oraz drugiej gitary. Po krótkim okresie dołączył do nas Marcin – gitara solowa i trochę później Kalina – wokalistka i jest nas piątka. Ja zostałem po „demokratycznym głosowaniu „ wybrany nadwornym pisarzem tekstów. Tworzę również szkielety muzyczne utworów, które potem szlifujemy z całym zespołem do czasu powstania gotowego materiału . Co do kategorii ,typu granej muzyki to ja go określam jako „ garażowy rock” czyli mieszanka rock/punk/grunge/metal+coś ?????? . Dlaczego, aż tyle może ktoś zapytać???? Bo z każdego czerpiemy to co najlepsze i co nas inspiruje a jak ktoś lubi jeść codziennie tylko /ziemniaki/kotlet/ surówka/ to no współczujemy.

Aktualny skład Asymetrii:
Kalina Dubowska – vocal
Damian Grams – bass
Tomasz Radlak – bębny
Marcin Kopyciok – gitara solowa
Maciej Skindzier- gitara rytmiczna

2.Skąd wzięła się nazwa zespołu?

M.S. Nazwa powstała jeszcze w składzie 3 osobowy (Tomek/Damian/ja) a wybór był w pełni demokratyczny tzn. każdy przedstawił propozycję nazwy i nasępiło głosowanie. Oczywiście wcześniej było głosowanie jaką metodą będziemy głosować. Potem komisja, głosowanie, liczenie głosów, protokół z posiedzenia i wyszło, że Asymetria. A że przeszła moja propozycja to już się tłumaczę. Zamysł był prosty i wynikający z typu granej muzyki bo moim zdaniem jest asymetryczny tzn. czasem więcej w niej rocka czasem punk ktoś się dopatrzy matalu czy grunge - ciężki do zdefiniowania gatunek z różnymi podziałami rytmicznymi .

3.Wasze osiągnięcia?

M.S. Jesteśmy skromni więc nie będziemy się zbytnio chwalić. Ogólnie to nagrana w zeszłym roku płyta demo „Prawo do bycia człowiekiem” czyli pierwsze szlify w profesjonalnym studio nagraniowym, sesja zdjęciowa do płyty, projekt okładki itd. To mamy za sobą i chyba wszyło sprawnie i bez obciachu. Co do wartości artystycznej to nie wypowiadamy się, niech ocenią słuchacze. Nagranie płyty miało dwa cele. Jeden zupełnie próżny tzn. aby nagrać własną płytę i tu nie byliśmy skromni a drugi to wymóg rynku muzycznego na którym powoli raczkujemy. Każdy przegląd, planowany koncert, impreza wymaga od potencjalnego wykonawcy dostarczenia profesjonalnego materiały, bo to on jest podstawą to ewentualnych rozmów, zakwalifikowania do imprezy itd. Idąc za ciosem zagraliśmy kilkanaście koncertów w tym roku, tzn. przeglądy, wyścigi muzyczne, cyrki tematyczne, wyjazdy folklorystyczne i wiele innych dziwnych imprez oraz propozycji. Reasumując mamy już wiedzę, pogląd oraz wizję jak to działa i niestety wniosek jest jeden. To zabawa dla wytrwałych, mających zapał oraz pieniądze do finansowania swoich pasji. Znamy kilka zaprzyjaźnionych zespołów, które wykrwawiły się finansowo na starcie i już odpuściły sobie walkę z materią rynku muzycznego w Polsce. My na całe szczęście pracujemy i samofinansujemy naszą muzykę a determinacji nam nie brakuje. Nasze motto to „Działamy tak długo jak sprawia nam to przyjemność i radość bez presji na sukces, a ten jeśli nadejdzie, przyjmiemy z pokorą„. Zachęcam to odwiedzenia naszej strony na www.fecebook.com/Asymetria oraz wielu innych miejsc eteru, gdzie można prześledzić naszą dotychczasową aktywność np.:

Czytaj więcej

Galeria: Asymetria

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu