Ruszył przetarg na budowę skateparku PROJEKT

Ruszył przetarg na budowę skateparku PROJEKT

22.02.2013 14:03
Mateusz
Czytanie treści strony dostępne

Dzisiaj został ogłoszony przetarg na budowę lublinieckiego skateparku. Nowy obiekt będzie usytuowany przy Gimnazjum nr 2, a dokładnie w pobliżu boiska ze sztuczną trawą. Prace budowlane zakończą się najpóźniej w przyszłym roku. Czas budowy uzależniony jest od wyniku przetargu. Istnieje bowiem szansa, że skatepark zostanie udostępniony już w tym roku. Przypominamy projekt skateparku - autor Boniek Falicki.

Lubliniecki skatepark ma być wyjątkowy, ze względu na to, że ma zawierać „bowl". W Polsce obiekty zawierające „bowl" można policzyć na palcach. Bowl jest rodzajem „miski", która poprzez zakrzywione ściany umożliwia poruszanie się bez konieczności odpychania. Wiele polskich zawodowców wyjeżdża za granicę, by móc trenować na obiektach z takim wyposażeniem.

Galeria: Projekt Skateparku w Lublińcu

Zobacz całą galerię

Komentarze

Łukasz z Mokotowa 2013-03-09, 16:12:42
Zgłoś
Do Ileż można czekać??
Mam nadzieję, że będziesz czekać do us***** śmierci. A wiesz dlaczego? BO CZEKASZ !!! Rusz swój zad i postaraj się zrobić coś... cokolwiek konstruktywnego w tej kwestii. Kompletnie nie wynosisz nic z tej dyskusji. Co zrobiłeś(-aś) żeby tego squasha wywalczyć? Pewnie nic.. znajdź reprezentatywną grupę ludzi podzielających Twoją pasję. Promujcie ten temat, szukajcie sponsorów, zróbcie wydarzenie na FB, zbierzcie podpisy.. Pokaż że Ci zależy, tak jak tym młodym ludziom. Twoim prawem, a nawet obowiązkiem jest jest walczyć o soje cele. Działać aktywnie a nie narzekać. W innym razie.. życzę powodzenia w osiągnięciu celu... czekaniem :)
Ileż można czekać??? 2013-02-26, 00:02:37
Zgłoś
A uprawiam squasha!!! Ciekawe, kiedy doczekam się wreszcie obiecanego boiska do squasha???
ja 2013-02-24, 22:35:41
Zgłoś
Oczywiście mówiąc Kazik mam na myśli burmistrza.
ja 2013-02-24, 22:34:01
Zgłoś
Moje zdanie na ten temat takie, że skoro nawet w Oleśnie, które liczy 10tyś mieszkańców od dłuższego czasu jest skate park to i Lublińcowi się należy. Szczególnie, że od Kazika młodzież o niego ubiega.
Uczeń 2013-02-24, 21:57:15
Zgłoś
A co z bierznią, skocznią w dal?
Panie Burmistrzu a kiedy powstanie bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią w dal. Szkoły podstawowe należą do czołówki województwa w czwórboju, biegach przełajowych, a zawody rozgrywają na "Unii" bo gdzie tu zrobić bieg na 60m, 1000m, skok w dal. W krajach trzeciego świata dzieci w lepszych warunkach startują. Kiedyś jak można było zawody rozgrywać na "Sparcie" Gimnazja też święciły sukcesy. Teraz po prosty wstyd.
ksiengowy w stanie spoczynku 2013-02-24, 18:17:20
Zgłoś
Gosiu z ........! Napisałaś: " ile z budżetowych pieniędzy idzie na łapówy"
Wiela ci to lot, Gosiu? Pieniędzmi "budżetowymi" dysponują zazwyczaj urzędnicy wszelkiej maści. Twierdzisz, że to ci urzędnicy z tych "budżetowych" pieniędzy dają łapówki? A komu to? Prywatnym właścicielom jeszcze bardziej prywatnych kieszeni, czyli tzw. biznesmenom, albo osobom fizycznym? Wydaje mi się, że przepływ gotówki następuje w odwrotnym kierunku, czyli z prywatnych kieszeni do urzędniczych kieszeni (również jak najbardziej prywatnych), aby wyrwać możliwie najwięcej "budżetowej" kasy, czyli poddać ją prywatyzacji... Jak ty sobie dasz radę w życiu z twoją wiedzą na temat przepływów pieniężnych?!
Gosia 2013-02-24, 09:44:59
Zgłoś
Łukaszu z Mokotowa, w Twoim ostatnim komentarzu trafnie wyjaśniłeś, ale jakby nikt tego nie czytał/rozumiał, że budżet podzielony jest na pewne sekcje i jeśli nie ma pieniędzy na drogi, to nie ograniczą wydatków, np. na sport, kulturę itp, żeby naprawić te drogi. Oczywistością jest, że ważne są dobre drogi, nowoczesne przedszkola, szkoły, działająca służba zdrowia i wiele dziedzin, które w Polsce nie działają jak powinny. Pamiętać jednak należy, że jeśli inicjatywa jest tak duża, a fundusze są w dużym stopniu zewnętrzne, należy korzystać- tych pieniędzy nie wyda się na nic innego. Krytykowanie "młodzieżowego" szarpania pieniędzy z budżetu czy przeróżnych dofinansowań jest nierozsądne - ile z budżetowych pieniędzy idzie na łapówy, fikcyjne przetargi, zmuszono włodarzy do wydania pieniędzy na uczciwy cel.
ciekawska 2013-02-23, 15:08:44
Zgłoś
Łukasz! Jesteś z tego warszawskiego Mokotowa, czy z tego pod Hrubieszowem?
Łukasz z Mokotowa 2013-02-23, 14:41:12
Zgłoś
Do mieszkańca
Co zrobiłeś w sprawie regulacji tej kwestii? Podjąłeś jakąkolwiek inicjatywę obywatelską? Nauczcie się ludzie, że jako obywatele macie wiele możliwości. Młodzi zagrali Wam na nosie i bardzo DOBRZE. Potraficie tylko narzekać, że coś nie zostało zrobione.. żałosne. Weźcie się w garść i zacznijcie decydować. Tak jest na zachodzie i cywilizowanych krajach. Piszecie bzdury na forach, idziecie spać i następny dzień jak co dzień.
Łukasz z Mokotowa 2013-02-23, 14:36:04
Zgłoś
Do podatnika
Twój poziom arogancji i ignorancji jest nie do opisania. Co z tego że płacisz podatki. Słysze to zawsze z ust tych, którym brakuje solidnej argumentacji. Mam 29 lat, ze skateparku nie skorzystam ale bardzo popieram ten projekt. Dodam, że również płacę podatki i nie mam nic przeciwko tej inicjatywie i finansowaniu jej z moich podatków. Też mogę powiedzieć: "Żądam aby mieszkańcy ulicy X znaleźli prywatnych sponsorów(a nie z moich podatków) załatali dziury lub położyli na niej asfalt bo NIGDY TAMTĘDY NIE PRZEJEŻDŻAM". Wbij sobie do głowy, że ten fundusz nie obejmuje tego typu działań. Jeśli miasto nie wykorzysta tej okazji to po prostu skorzysta z tego inne miasto lub gmina. Czujesz różnicę?
Pokaż wcześniejsze komentarze

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu