Sonia Wędrychowicz-Horbatowska  absolwentka Adasia zdobywa świat

Sonia Wędrychowicz-Horbatowska absolwentka Adasia zdobywa świat

25 marca 2013, godz. 8:18
G. K.
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 22.03.2013 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza dzięki inicjatywie pani mgr inż. Sabiny Thomas-Watoły, pani mgr Beaty Dombek i pani mgr inż. Grażyny Kaczorowskiej odbyła się wideokonferencja z szefową detalu Standard Chartered Bank w Kuala Lumpur(42 oddziały), panią Sonią Wędrychowicz-Horbatowską. Pani Sonia Wędrychowicz-Horbatowska jest absolwentką Liceum im. Adama Mickiewicza.

Karierę zawodową rozpoczęła na początku lat 90, gdy po ukończeniu drugiego roku handlu zagranicznego na warszawskiej SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa) została asystentką w zespole, który doradzał Leszkowi Balcerowiczowi w przygotowaniu planu prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Na studiach wyjeżdżała na liczne stypendia, m.in. do USA, Kanady i Wielkiej Brytanii, gdzie miała okazję spotykać ludzi z czołowych instytucji finansowych. W Citibanku znalazła się w 1994 r., w dziale bankowości transakcyjnej. Wspinała się po szczeblach kariery, by w 2003 r. objąć stanowisko szefa departamentu zarządzania środkami finansowymi i finansowania handlu. W 2006 r. awansowała na wiceprezesa Banku Handlowego, przejmując jednocześnie nadzór nad pionem bankowości detalicznej. Jest zaliczana do grona 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.
W widokonferencji oprócz 150 uczniów naszej szkoły, dyrekcji i nauczycieli Liceum brała udział mama p.Horbatowskiej, pani Dorota Wędrychowicz.
Podczas wideokonferencji pani dyrektor opowiedziała uczniom o swojej pracy, sukcesach, trudach podejmowania ważkich decyzji a także udzieliła cennej porad zawodowych wskazując uczniom na jakie kierunki studiów powinni się udać, aby osiągnąć sukces. Bardzo ciepło wspominała czas nauki w naszym liceum. 23.03.2013 odbyła się wspaniała lekcja patriotyzmu, historii oraz ekonomii. Nadmieniła, że w życiu stara się kierować maksymą Mahatmy Gandhiego "Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie".

Komentarze

M
MacRadek 7 czerwca 2013, godz. 13:47
Zgłoś
Chyba jej nie znacie.

Sonia to dość paskudny typ człowieka, który po trupach wchodził na coraz wyższe stanowisko. Wiele cennych osób zostało zniszczonych przez Sonię na przestrzeni wielu lat. Kilkadziesiat osób, zostało wyrolowanych przez nią i wyrzuconych przez nia z pracy. Nie ma szacunku dla innych, zarozumiała i wredna baba.

P
pędraczek 2 kwietnia 2013, godz. 22:33
Zgłoś
Dlaczego nie wspominać o gnieciuchach? Nikt nie może być dyskryminowany!

Kogo zaliczasz do gnieciuchów?

R
robaczek 31 marca 2013, godz. 18:31
Zgłoś
Tego nam brakowało.

Nareszcie przykład który poprawia samopoczucie. Patrzcie Państwo - są jedna ludzie którymi szkoła może się szczycić. Więc nawet jeśli się trafi jakiś absolwent gnieciuch (o którym nie warto wspominać) to i tak nie może nam zepsuć humoru.

J
J23 31 marca 2013, godz. 18:25
Zgłoś
Brawo - brawo - brawo.

Gratulacje Pani dyrektor - prosimy tylko aby nie zapominała o nas !!

N
na śmieciówce 26 marca 2013, godz. 0:13
Zgłoś
Taa... A dziś strajk generalny w województwie śląskim! Balcerowicz musi odejść!!!!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu