Dni Językowe

Dni Językowe

25 marca 2013, godz. 13:00
E.P.
Udostępnij: Kopiuj link

Komunikacja to nie tylko słowa, a Dni Językowe w „Mickiewiczu” to nie tylko zajęcia z języków obcych. Tegoroczna edycja pozwoliła młodzieży spojrzeć szerzej na różne aspekty komunikacji. W ramach warsztatów młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących mowy ciała, języków regionalnych oraz przesyłaniu komunikatów za pomocą środków wizualnych. Uczestnicy mieli także możliwość poznać historię języka migowego i nauczyć się kilku jego zwrotów, a uczniowie klas mundurowych - wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez komandosów z Jednostki Wojskowej, skupionych wokół języka angielskiego wykorzystywanego w wojskowości.

Zgodnie ze szkolną tradycją odbył się także konkurs o tytuł Mistrza Języka Angielskiego, Niemieckiego, Francuskiego i Rosyjskiego. Na swoim poziomie brali w nim udział także zaproszeni gimnazjaliści. Tegoroczni laureaci konkursu na poziomie licealnym to: Radek Haba,(j. angielski), ex aequo Stefania Krawczyk oraz Natalie Basan (j. niemiecki), Natalie ponadto zdobyła tytuł z języka francuskiego oraz Przemysław Chrzęstek (j. rosyjski). Młodsi uczestnicy bojów konkursowych zdobyli tytuły na poziomie gimnazjalnym: Natalia Anczok z j. angielskiego i Szymon Kosmala z j. niemieckiego. Gratulujemy!

Dniom Języków i Komunikacji towarzyszyła oprawa rozrywkowa: krótki koncert, który uświetnił wręczenie nagród na auli oraz szalone „długie przerwy z karaoke”.

Serdeczne podziękowania kierujemy nauczycielom języków obcych, w szczególności pani Annie Mateja oraz pani Katarzynie Bugno, za przygotowanie tegorocznych Dni Języków i Komunikacji. Dziękujemy również: panu Stefanowi Speil, za przeprowadzenie warsztatów dla młodzieży „Komunikacja wizualna”, panu Józefowi Tyrolowi, za przeprowadzenie zajęć: „Osobliwości językowe: język polski, niemiecki, śląski”, pani Teresie Piontek oraz księdzu Grzegorzowi Sokalskiemu za przeprowadzenie warsztatów z języka migowego oraz dowództwu Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu za zorganizowanie zajęć „Język angielski w wojskowości”.

Galeria: Dni Językowe

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu