Trzy złote medale w Mistrzostwach Polski w Karate

Trzy złote medale w Mistrzostwach Polski w Karate

23 kwietnia 2013, godz. 8:26
Lubliniecki Klub OYAMA Karate
Udostępnij: Kopiuj link

13-14.04.2013r. w Piotrkowie Trybunalskim/Moszczenicy odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA KARATE. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 400 zawodników z 42 klubów Oyama i 3 Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był sensei Dariusz Szulc z Piotrkowa, 3 dan. Ze względu na rekordową liczbę startujących walki odbywały się na 3 matach jednocześnie przez całe dwa dni.

W pierwszym dniu zmierzyli się kadeci i juniorzy młodsi oraz seniorzy w knockdown, w niedzielę natomiast juniorzy i juniorzy starsi oraz seniorzy semi-knockdown. Walki były twarde i bardzo widowiskowe zarówno w seniorach w konkurencji knockdown jak i w juniorach, gdzie zawodnicy Lublinieckiego Klubu Oyama Karate wypadli bardzo dobrze. W bardzo ładnym stylu złote medale i tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Wiktoria Michalska, Wiktor Beneś i Jakub Kałmuk, brązowe medale przypadły Mariuszowi Sukmanowskiemu i Zbigiewowi Przywarze (senior knockdown), czwarte miejsca zajęli Radek Wójcik, Joanna Michalska oraz Sebastian Zawada. Pozostali zawodnicy pomimo walecznej postawy po zaciętych pojedynkach odpadli w fazie eliminacyjnej turnieju.

Dzięki wynikom osiągniętym w bieżącym sezonie startowym dwie zawodniczki Lublinieckiego Klubu Oyama Karate zostały zakwalifikowane do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy OYAMA IKF które odbędą się 25-26.05.13r w Witebsku na Białorusi.

Galeria: Trzy złote medale w Mistrzostwach Polski w Karate

Jakub Kałmuk finałowa walka Jakub Kałmuk I miejsce Wiktor Beneś I miejsce Wiktor Beneś walka finałowa Wiktoria Michalska I miejsce
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu