Reklama Lubliniec Info

Czytanie na trawie

W ramach projektu Comeniusa "Magia czytania siłą odkrywania siebie w ZSOT rozpoczęła się nowa akcja pod hasłem "Czytanie na trawie".
W pogodne dni młodzież spędza przerwy, odpoczywając z czasopismami, które sponsoruje szkolna biblioteka.
Promocja czytania zainicjowana przez nauczycielkę architektury krajobrazu - Danutę Gajdę wpisuje się w założenia projektu Comeniusa, w ramach którego młodzież poznawała literaturę krajów partnerskich: Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Turcji, Włoch i Węgier. Akcja jest ostatnim działaniem projektowym. Potrwa do końca roku szkolnego, o ile oczywiście pogoda będzie nadal sprzyjała odpoczynkowi na świeżym powietrzu.
- W naszej szkole zaistniała swego rodzaju moda na czytanie. Mamy kącik „uwolnionych książek”, którego popularność przeszła najśmielsze oczekiwania. Czytamy dla przedszkolaków. Teraz więc przyszła pora na czasopisma - komentuje zjawisko magii czytania koordynatorka - Monika Ziaja.

W tym roku szkolnym uczniowie ZSOT w Lublińcu odwiedzili szkołę partnerską w Gyor na Węgrzech, we Włoszech w Scalei, a ostatnio – w kwietniu grupa spędziła tydzień w Grecji w mieście Lamia. Reprezentanci szkół partnerskich wizytowali Lubliniec w lutym.
 Film nakręcony podczas wizyty w ZSOT obejrzeć można poniżej:

W czasie wakacji dobiegną końca ostatnie prace projektowe, ale to nie oznacza końca współpracy międzynarodowej w ZSOT w Lublińcu. Szkoła złożyła już kilka kolejnych wniosków aplikacyjnych.
Jeżeli zyskają akceptację, szkoła otrzyma dotację unijną i przez dwa kolejne lata młodzież będzie wyjeżdżała za granicę do Rumunii, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech, Islandii, Finlandii, Belgii, na Węgry i Cypr.

tagi: Lubliniec, ZSOT Lubliniec
2013-05-17 23:23:01 ZSOT - Partner Lubliniec Info

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
oczytana 2013-05-20, 20:54:56

Moda na czytanie! Lepiej późno niż wcale...

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x