Polska - Syberia, dzień 15

Rowerzyści z Niniwa Team pokonują kolejne kilometry. W piątek, w piętnastym dniu wyprawy pokonali 204 km. Nie obyło się bez usterek i… trzykrotną kontrolą policji. Dzisiejszą noc uczestnicy wyprawy spędzili w miejscowości Shchapovo.

Piątek 17.05

/Pisze Wojciech Zakowicz/

Uwaga! Uwaga! Papież Franciszek niebawem przyjedzie do Kokotka! Data wizytacji nie została jeszcze ustalona, ale nasz tajny agent w koloratce o pseudonimie Trzasx, odprawiał dzisiaj w Rzymie Mszę Świętą razem z Ojcem Świętym, między innymi w intencji uczestników wyprawy. Po Eucharystii było kilka chwil na wymianę zdań, o pogodzie, ratowaniu świata, ale także o jeździe na rowerze i... o samym Kokotku! Agent przysłał nam radosną nowinę o tym, że Papież wkrótce wybierze się do Centrum Formacji Niniwy! Pytacie jak? Pytacie kiedy? Kiedy nie wiadomo... ale jak ? No wiadomo jak, tylko ciekaw jestem jak wygląda papieski rower z sakwami :)

Pragnę uzupełnić, że wczorajszy wieczór zakończył się apelem i Nabożeństwem Maryjnym. Również wczoraj minął dokładnie tydzień od wizyty w Mińsku i obchodzonego tam Święta Wyzwolenia. To nasunęło pewną refleksję naszym śmiałkom. Odzyskaliśmy wolność, nie jesteśmy już nadzorowani, pilnowani. Ale czym jest wolność? Prawdziwą wolność daje nam Chrystus... a nie policja, której władza została dana...

Przeczytaj więcej tutaj!

tagi: niniwa, wyprawa Polska Syberia
2013-05-18 07:46:45 W.Z.

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
fan oblacki 2013-05-20, 23:15:40

Polska -Syberia
Piękne foty z pleneru ale przydało by sie opis każdego zdięcia.Pozdrowionka w codziennej modlitwie i alleluja i do celu.

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x