Złoto, srebro i brąz lublinieckich badmintonistów na Mistrzostwach Polski Młodzików!

Złoto, srebro i brąz lublinieckich badmintonistów na Mistrzostwach Polski Młodzików!

21.05.2013 12:08
STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info
Czytanie treści strony dostępne

Dwóch zawodników STB Energii Lubliniec zakwalifikowało się do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w Badmintonie. Lubliniecki klub reprezentowali Aleksandra Ptak i Jędrzej Wachowski. STB Energia Lubliniec dwoma zawodnikami zdobyła trzy medale Mistrzostw Polski Młodzików - Aleksandra Ptak w parze z Danielą Bielińska UKS Unia Bieruń) brązowy medal w deblu młodziczek, Jędrzej Wachowski w grze pojedynczej srebrny medal (i tytuł Wicemistrza Polski) i złoty medal w deblu młodzików w parze z Bartłomiejem Paryszem (UKS Unia Bieruń) i tytuł Mistrza Polski.

To największy sukces STB Energii Lubliniec, dwa lata temu Jędrzej Wachowski zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w grach podwójnych, w zeszłym roku Aleksandra Ptak wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w grach podwójnych, a Hanna Szymańska brązowy medal Mistrzostw Polski w grach pojedynczych, ale brąz w deblu młodziczek, złoty medal w deblu i srebrny w grze pojedynczej, w dodatku zdobyty przez tego samego zawodnika jest niewątpliwie ogromnym sukcesem!

Trenerami STB Energii jest Sonia Wachowska i Tomasz Białas, którzy wspólnie przygotowali zawodników do Mistrzostw.

24 maja kolejni zawodnicy STB wezmą udział w Mistrzostwach Polski, tym razem Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych ( klasy IV - VI SP), które odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim. Trzymamy kciuki za udany występ zawodniczek - Hani Szymańskiej i Agnieszki Foryty.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski startuje 16 najlepszych zawodników z terenu całej Polski wyłonionych w eliminacjach międzywojewódzkich oraz 16 najlepszych zawodników z ogólnopolskiej listy klasyfikacyjnej. W szranki o tytuł Mistrza Polski staje zatem 32 najlepszych zawodników i 32 najlepsze zawodniczki .

Mistrzostwa rozgrywane są w grach pojedynczych (singiel młodziczek i singiel młodzików) oraz w grach podwójnych (debel młodziczek, debel młodzików, gra mieszana). Kategoria młodzik obejmuje I i II klasę gimnazjum.

Każdy zawodnik może startować w dwóch rodzajach gier. Aleksandra Ptak wystartowała w singlu i w deblu (z zawodniczką UKS Unią Bieruń - Danielą Bielińską), Jędrzej Wachowski również w singlu i deblu (z zawodnikiem UKS Unii Bieruń - Bartłomiejem Paryszem).

Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek, 17 maja w hali sportowej w Suchedniowie. Było uroczyste podniesienie flagi państwowej, hymn państwowy, poczet sztandarowy, przemarsz zawodników ze wszystkich województw.

Start zawodników STB Energii w Mistrzostwach Polski okazał się ogromnym sukcesem!

Liczyliśmy po cichu na złoty medal w deblu chłopców - mówi trenerka STB Energii Lubliniec Sonia Wachowska - ale brązowy medal w deblu dziewcząt i srebrny medal Jędrka w singlu był niespodzianką! Marzyłam, żeby Jędrek i Ola doszli do ćwierćfinałów, a oni sensacyjnie doszli do półfinałów, a Jędrek w zaciętym trzy setowym meczu półfinałowym pokonał swojego partnera deblowego Bartłomieja Parysza i wszedł do finału gry pojedynczej Mistrzostw Polski. Przeżywałam niewiarygodne emocje podczas decydujących meczy, bo nie tylko stresowałam się jako trenerka, ale również jako mama.

Mistrzostwa są rozgrywane systemem grupowo pucharowym - najpierw zawodnicy rywalizują w grupie 4 lub 5 osobowej systemem każdy z każdym, potem pierwsze i drugie miejsce z grupy wychodzi do fazy pucharowej turnieju, w której to kto przegrywa odpada z turnieju. Mecze w fazie pucharowej są najbardziej stresujące. Każda akcja jest ważna, a przy wyrównanym pojedynku, każda lotka może zaważyć o ostatecznym wyniku meczu. Nawet mając lotkę meczową w górze, nie można być 100 % pewnym zwycięstwa. Czasami jedna akcja potrafi odwrócić losy spotkania. Jak dociekliwi zawodnicy sprawdzili, Jędrek zagrał najdłuższy mecz na Mistrzostwach - jeszcze w fazie grupowej turnieju, trzy setowy mecz z Adamem Szolcem (zawodnikiem Hubertusa Zalesie Górne) trwał 57 minut. A zawodnicy w ciągu jednego dnia rozgrywali cztery, bądź pięć meczy.

Podsumowując wystep lublinieckich badmitnonistów na Mistrzostwach - dwóch zawodników , trzy medale , w tym tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski !!!!

Gratulacje dla zawodników i trenerów

STB ENERGIA Lubliniec - Partner Lubliniec Info

Galeria: Złoto, srebro i brąz lublinieckich badmintonistów na Mistrzostwach Polski Młodzików !!!

Zobacz całą galerię

Komentarze

kibic 2013-05-24, 12:46:30
Zgłoś
Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!
Gratulacje dla zawodników i trenera. W tamtym roku Pani Sonia została trenerem roku, w tym roku jeszcze lepsze wyniki. Trzymamy kciuki z młodzików młodszych.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu