Śląski Ogród Sztuk

Śląski Ogród Sztuk

22.05.2013 8:20
ZPiT Śląsk
Czytanie treści strony dostępne

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” rozpoczyna cykl wydarzeń kulturalnych Śląskiego Ogrodu Sztuk. Od maja do października zapraszamy do Koszęcina - siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - na cykl spotkań z muzyką, teatrem, tańcem i śpiewem.

 

Idea „Śląskiego Ogrodu Sztuk” została zapoczątkowana wiosną 2009 roku. W 2010 roku Zespół otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu pod tą samą nazwą. O ile dofinansowany projekt był zamkniętą całością siedmiu wydarzeń artystycznych, o tyle sama idea wciąż trwa w działalności Zespołu. „Śląski Ogród Sztuk” zyskał już nie tylko swoją publiczność, ale i markę. Dyrekcja Zespołu „Śląsk” zaprasza do Koszęcina śląskie instytucje kultury, zespoły artystyczne i inne podmioty, aby ułatwić publiczności oddalonej od ośrodków kulturalnych, dostęp do osiągnięć artystycznych instytucji kultury. Tłumy pojawiające się podczas koncertów i spektakli pozwoliły nam wierzyć, że idea „Śląskiego Ogrodu Sztuk” trafiła na podatny grunt i spełnia oczekiwania widzów w północnej części Województwa Śląskiego. Co roku, w wydarzeniach Śląskiego Ogrodu Sztuk uczestniczy kilka tysięcy osób.

Tegoroczny Śląski Ogród Sztuk, zainauguruje 23 maja występ Bandurzystów „Karpaty” z Ukrainy. Orkiestra Bandurzystów „Karpaty” ze Lwowa to grupa ponad trzydziestu muzyków, grających na tradycyjnych ukraińskich instrumentach. Jako zespół amatorski powstał w 1953 roku, a od 1990 roku jest zespołem profesjonalnym. W ich twórczości główną rolę odgrywa bandura, ale słychać także brzmienie cymbałów i kontrabasu. Większość członków zespołu to osoby niewidome. Muzycy mają na swoim koncie liczne osiągnięcia, są między innymi laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów Ukrainy. Kierownictwo muzyczne nad artystami sprawuje Jarosław Meleh. W siedzibie Zespołu „Śląsk” Bandurzyści ze Lwowa będą gościć już po raz trzeci. Po raz pierwszy koncertowali w listopadzie 2009 roku, w 2010 roku ich występ zachwycił gości „Święta Śląska”.
Na ich koncert zapraszamy 23 maja o godz. 19:00, do Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3. Bilety w cenie 20 zł do nabycia  w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, tel. 034 3106401, email: info@zespolslask.pl

Harmonogram pozostałych wydarzeń Śląskiego Ogrodu Sztuk:
- 25 maja 2013 roku, godz.18:00 - Chorzowski Amatorski Teatr "Reduta Śląska” - spektakl pt. "Tragiczna historia prześlicznej Ulijanki i dojrzałego Edmunda" w reż. Mirosława Orzechowskiego  - bilety w cenie 15 zł - Sala Widowiskowa Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)
- 28 czerwca 2013 roku - artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - "Flirt każdego może spotkać" - spektakl muzyczny z piosenką francuską m.in. Brella, Brasensa, Aznavoura, Edith Piaf, reż. Kuba Abrahamowicz i Tomasz Lorek. Spektakl podczas „Święta Śląska” - biletowany - Sala Widowiskowa Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)
- 29 czerwca 2013 roku - Grupa Teatralna „Proscenium” - spektakl dla dzieci pt. "Opowieści z Krasnolasu", w reż. Zbigniewa Woldańskiego - Wstęp wolny. Spektakl podczas „Święta Śląska” (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)
- 10 sierpnia 2013 roku - III Festiwal Muzyki Myśliwskiej - wstęp wolny - na terenie siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)
- październik 2013 roku - Grupa Teatralna  - "Coincidentia" - spektakl dla dzieci pt. "Słoń i Kwiat" - biletowany (Koszęcin, ul. Zamkowa 3)
Bilety na spektakle i koncerty do nabycia w Recepcji Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, tel. 034 3106401, email: info@zespolslask.pl
Zapraszamy do Koszęcina!

Komentarze

aN 2013-05-26, 18:14:32
Zgłoś
WIWAT Koszęcin!!!!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu