IV Polska Biega w Koszwicach

Koszwice 25 Maj 2013 roku. Poranek nie zapowiadał pięknego słonecznego dnia, a chmury zwiastowały ulewny deszcz. Lecz jak co roku, nikt się nie poddawał, a przygotowania do IV edycji Polski Biega szły pełną parą. Tego dnia cała Polska Biegała już po raz dziewiąty, a mała miejscowość Koszwice niedaleko Lublińca była wśród nich. O godzinie 16 na linii startu zameldowało się 29 zawodników , którzy mieli do pokonania trasę 4km. Trasa choć nie była trudna, wiodła krętymi ścieżkami, przez malowniczą wieś Koszwice i jej bogate lasy.

Już po 14 minutach na mecie zameldował się pierwszy zawodnik - Tomasz Sobalski, reprezentant klubu UNIA Lisowice z dokładnym czasem 14,52 min. Następnie pojawili się na mecie Dawid Brol z czasem 15,19 min oraz Marek Dmowski – OSP Gwoździany 15,35 min. Płeć piękna w biegu również miała swoje reprezentantki. I tak: Mariola Smoll zameldowała się jako pierwsza kobieta na mecie z czasem 16,16 min, kolejno na metę wbiegały Anna Springwald 18,44 min oraz Sylwia Serafin – Pazdyga z czasem 19,16 min.

Dodatkowo już po raz drugi rozgrywane były Mistrzostwa Klubu START KOSZWICE. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Jakub Swoboda z czasem 16,44 min, drugi reprezentant klubu na mecie to Janusz Wieczorek 17,02 min, a zamknął tą klasyfikację Mariusz Ploska z czasem 19,59 min.

Choć bieg krótki, a pogoda na szczęście dopisała i obyło się bez deszczu, należy także wspomnieć o nagrodach. Każdy z uczestników po biegu otrzymał pamiątkowy dyplom, wodę, jabłko oraz baton na regenerację sił. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, zostali obdarowani pucharkami, które wykonał sam wiceprezes klubu START KOSZWICE – Teodor wraz z żoną Kariną.

Trzeba przyznać, że mimo kameralnej formy biegu zabawa odbyła się w iście piknikowej atmosferze, a organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje i zapraszają na inne imprezy.

Sekretarz START KOSZWICE

Justyna Dziadyniak

tagi: Sport, powiat lubliniecki, bieg
2013-05-28 09:43:39 nadesłane artur.wrzyciel@

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x