Srebro i brąz zawodniczek z Lublińca w Mistrzostwach Europy Oyama Karate

W dniach 25-26 maja 2013 roku, w Witebsku na Białorusi, zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencjach: Kata, Semi-knockdown i Knockdown. Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 320 osób, była Białoruska Organizacja OYAMA Karate z Sensei Igorem Yurkevichem 3 dan na czele. W ME wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji knockdown karate z 8 krajów: Rosji, Polski, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Węgier i Azerbejdżanu.

W sobotę rano odbyły się prezentacje form w konkurencjach kata i kobudo na dwóch matach. Tego samego dnia po południu, rozegrano pojedynki w prestiżowej konkurencji knockdown. W niedzielę zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów w konkurencji Semi- knockdown. Jak można się było spodziewać zawodnicy z Polski dobrze zaprezentowali się w konkurencji kata za to w konkurencjach knockdown seniorów i semi - knockdown juniorów prym wiedli zawodnicy z bloku wschodniego.

Do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Oyama Karate zostały powołane dwie zawodniczki Lublinieckiego Klubu Oyama Karate: Wiktoria Michalska – utytułowana zawodniczka konkurencji semi - knockdown oraz Anna Kołodziej – Plewka wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy i Pucharu Świata w konkurencji knockdown.

Obydwie reprezentantki Lublińca zaprezentowały się bardzo dobrze. Wiktoria debiutując w zawodach tak wysokiej rangi w kategorii juniorek po efektownych walkach, w tym dwóch skończonych przez czasem, zajęła III miejsce. Równie dobrze poradziła sobie Ania sięgając po srebrny medal w konkurencji knockdown.