Reklama Lubliniec Info

Polska - Syberia, dzień 35: dzień z Popiełuszką

6 czerwca to kolejna rocznica beatyfikacji Jerzego Popiełuszki! Na tej uroczystości w Warszawie obecni byli członkowie NINIWA Team w 2010 r. Tymczasem na trasie solidny wiatr i pokusa szybszego niż zwykle noclegu w dobrych warunkach, które ograniczyły ilość pokonanych kilometrów do jedynie 100! Odpoczynek jednak jest wskazany, ale mimo zmęczenia nie brakuje w grupie radości.

Czwartek 6.06

Kolejne kilometry pojawiły się na licznikach rower-mistrzów, kolejne awarie, kolejne smutki i radości, kolejne… - wymieniać można do woli. Jednak nie to było najważniejsze. Dzisiaj liczył się przede wszystkim ks. Jerzy Popiełuszko, patron tegorocznej eskapady. Dokładnie trzy lata temu został on wyniesiony do grona błogosławionych. Obok rzeszy ludzi, na Mszy beatyfikacyjnej, która miała miejsce na warszawskim Żoliborzu stawiła się także NINIWA Team. W trakcie codziennych czynności, ekipa wspominała tamtą uroczystość jak i samą postać duchownego. Nie zabrakło modlitw z ucałowaniem relikwii błogosławionego, rozważań i chwil refleksji.

Przeczytaj więcej tutaj!

tagi: niniwa, wyprawa Polska Syberia
2013-06-07 08:01:30 J.Sz., K.Z.

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x