Polska - Syberia, dzień 35: dzień z Popiełuszką

Polska - Syberia, dzień 35: dzień z Popiełuszką

07.06.2013 8:01
J.Sz., K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

6 czerwca to kolejna rocznica beatyfikacji Jerzego Popiełuszki! Na tej uroczystości w Warszawie obecni byli członkowie NINIWA Team w 2010 r. Tymczasem na trasie solidny wiatr i pokusa szybszego niż zwykle noclegu w dobrych warunkach, które ograniczyły ilość pokonanych kilometrów do jedynie 100! Odpoczynek jednak jest wskazany, ale mimo zmęczenia nie brakuje w grupie radości.

Czwartek 6.06

Kolejne kilometry pojawiły się na licznikach rower-mistrzów, kolejne awarie, kolejne smutki i radości, kolejne… - wymieniać można do woli. Jednak nie to było najważniejsze. Dzisiaj liczył się przede wszystkim ks. Jerzy Popiełuszko, patron tegorocznej eskapady. Dokładnie trzy lata temu został on wyniesiony do grona błogosławionych. Obok rzeszy ludzi, na Mszy beatyfikacyjnej, która miała miejsce na warszawskim Żoliborzu stawiła się także NINIWA Team. W trakcie codziennych czynności, ekipa wspominała tamtą uroczystość jak i samą postać duchownego. Nie zabrakło modlitw z ucałowaniem relikwii błogosławionego, rozważań i chwil refleksji.

Przeczytaj więcej tutaj!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu