V Regionalny Przegląd Twórczości Dziecięcej - FOTO

V Regionalny Przegląd Twórczości Dziecięcej - FOTO

07.06.2013 13:40
Szkoła Podstawowa w Kośmidrach
Czytanie treści strony dostępne

Już po raz piąty Szkoła Podstawowa w Kośmidrach gościła w swoich progach utalentowanych uczniów z powiatu lublinieckiego. 5 czerwca 2013r. uczestnicy V REGIONALNEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „MAM TALENT” zaprezentowali się w trzech kategoriach: konkurs teatralny, konkurs talentów wszelakich, konkurs piosenki. Imprezie towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników była dowolna interpretacja tematu „Świat malowany dźwiękiem”. W przerwach między konkursami na uczestników czekał słodki poczęstunek.

Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście dobrze się bawili. Spontanicznie i żywiołowo reagowali na to, co działo się na scenie. Młodzi artyści – aktorzy, piosenkarze, muzycy, tancerze i plastycy mogli liczyć na gorący aplauz publiczności, a także dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów.
Patronat nad Konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Lublińcu oraz Urząd Gminy w Pawonkowie.

Radosną rywalizację obserwowało i oceniało jury w składzie:

- pani Karolina Wieczorek – kształci wokalnie utalentowanych uczniów Młodzieżowego Studium Piosenki w Oleśnie, jej talent można podziwiać na wielu scenach.

- pani Czesława Włuka – wszechstronnie uzdolniona artystka – maluje, szyje, dzieli się swoimi talentami z dziećmi i młodzieżą.

- pani Anna Trzepizur – doświadczona nauczycielka i instruktorka teatralna, od lat wspiera młode sceniczne talenty powiatu lublinieckiego.

-pan Zbigniew Seniów – reprezentujący Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach.

Konkurs teatralny

I miejsce – grupa teatralna uczniów klasy IIc i IId ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu za spektakl pt. „Jaś i Małgosia” przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Piowczyk i p. Krystyny Musiol

II miejsce – grupa teatralna SPoKo ze Szkoły Podstawowej w Kośmidrach za inscenizację pt. „Zdrowo – baśniowo” przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Frankowskiej

III miejsce – uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Kośmidrach za skecz „Omy żol” przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Frankowskiej

wyróżnienie – grupa teatralna uczniów klasy II i III ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Małych za scenkę pt. „Oba my som trendy”

Jury postanowiło też przyznać nagrody indywidualne dla szczególnie wyróżniających się aktorów. Wyróżnieniaotrzymali:

Katarzyna Juszczyszyn z SP w Kośmidrach,

Damian Bonk z SP w Łagiewnikach Małych,

Daria Wańczyk z SP Kośmidrach,

Marek Dyla z SP w Kośmidrach.

Czytaj więcej

Galeria: V Regionalny Przegląd Twórczości Dziecięcej

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu