Polska - Syberia, dzień 36: REKORD!

Polska - Syberia, dzień 36: REKORD!

08.06.2013 14:02
J.Sz., K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

Dzisiejszy dzień upłynął zasadniczo pod znakiem dwóch słów: rekordu i zera. 316 km jednego dnia! To rekord, o którym świat jeszcze nie słyszał. Bagaże? Grupa 24 osób? To nic! A zero? Dziś zero awarii, wypadków i problemów... Tylko radość!

Piątek 7.06

W ostatniej relacji, mogliście przeczytać, że grupa przejechała 100 km, kilka dni wcześniej, że 200 km a jeszcze innym razem, że 150 km. Hipotetycznie, można powiedzieć, że grupa stara się każdego dnia zrobić wspomniane 150 km. Oczywiście zdarza się przejechać więcej, ale ograniczeniem są dwie setki. Nie jest to sztywna granica, jednak aby nie nadwyrężać organizmu, nie ma sensu bić rekordów, co nie znaczy , że tak się nie dzieje. :) Zatem chcielibyście pewnie wiedzieć jakie to kilometry potrafią padać? Właściwie możemy mówić o dwóch rekordach: o rekordzie wyprawy i rekordzie wyprawy przygotowawczej. Dotychczasowy rekord dystansu na wyprawie wynosi 245km. „Zdarzył się” on podczas ubiegłorocznej ekspedycji Misja BXVI, kiedy peleton przekraczał granicę litewsko-łotewską. Natomiast dotychczasowy rekord wyprawy przygotowawczej to aż 315km! Peleton upolował taką piękną liczbę rok temu w Boże Ciało, w drodze z Kokotka do Rzeszowa. Jednak trzy stówy, to wyczyn, który może zdarzyć się tylko na przygotowawczych. Są one krótkimi (trzy lub czterodniowymi), ale intensywnymi wypadami rowerowymi. Mają one charakter eliminacyjno-sprawdzający i trzeba na nich dać z siebie wszystko. Ojciec potrafi dać niezły wycisk. :) No dobrze, ale od czego są rekordy? Wiadomo, od tego, żeby je łamać!

Przeczytaj więcej tutaj!

Komentarze

ewka 2013-06-09, 01:13:07
Zgłoś
:)
Zuchy!!!! Szczęśliwej dalszej podróży. Niech Anioł Stóż szczęśliwie prowadzi was do celu. Pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu