Polska - Syberia, dzień 39: Wyzwania na pustkowiach

Polska - Syberia, dzień 39: Wyzwania na pustkowiach

11.06.2013 8:03
J.Sz., K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

205 km na koncie. Tak rozpoczyna się siódmy tydzień wyprawy do Wierszyny. Miłe pożegnanie w Astanie i w drogę. Dziś towarzyszył grupie zmienny wiatr i trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek sklepu. Dopiero po 150 km jazdy udało się rowerzystom zrobić pierwsze w tym tygodniu zakupy. Pielgrzymi spotkali też dziś na trasie Polaków!

Poniedziałek 10.06

Ach, znowu w drodze! Dwa dni odpoczynku, to stanowczo za dużo dla NINIWY Team. Szczęśliwie dzisiaj siedzieli już za kierownicami. Nawet pogoda dawała im znak, żeby dłużej nie zwlekali z jazdą. Deszczowy poranek skutecznie wygonił ich z Astany.

Zanim to jednak nastąpiło, grupa wstała o 5.00 i natychmiast teleportowała się do katedry, gdzie o 5.15 przeżywała Mszę św., której przewodniczył arcybiskup Tomasz Peta. Wielebny ofiarował dzisiejszą liturgię szczególnie w intencji naszych rowerzystów oraz tych wszystkich, którzy autokarem będą zmierzać do Wierszyny. (Natomiast Niniwowcy, jak pamiętacie, zgodnie z sobotnią obietnicą, cały dzień kręcili za Kazachstan, w intencji którego składali swoje modlitwy i trud jazdy.) W trakcie Eucharystii dało się wyczuć, że po tych kilku dniach, wszyscy darzą księdza Tomasza wielką sympatią, nie ma co, swój człowiek! :)

Przeczytaj więcej tutaj!

Galeria: Polska - Syberia: 6 tydzień

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu